CHP’li gençlerden 65 yaş üstüne destek

CHP'li gençlerden 65 yaş üstüne destek

CHP Konya İl Gençlik Kolları, koronavirüsü salgını nedeniyle evlerinden çıkmaları yasak olan 65 yaş ve üstü vatandaşlara yardım kampanyası başlattı

31 Mart 2020 - 14:06

CHP Konya İl Gençlik Kolları, Genel Merkez tarafından başlatılan “CHP'li Gençlerden Koronavirüse Karşı Dayanışma Çağrısı ve Bu Binada Gençlik Var” kampanyası çerçevesinde 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik çalışka başlattı.

CHP'li gençler, Konya’nın merkez Selçuklu ve Seydişehir, Ereğli ile diğer ilçelerinde rüzenledikleri yardım kampanyası kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların ilaç, temel gıda ve diğer ihtiyaçlarını karşımıyor. Koronavirüs nedeniyle evinden çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarını belirleyen gençler, en kısa zamanda da ihtiyaçları adreslerine teeslim ediyor.

GENÇLERİMİZİN EMEKLERİNE SAĞLIK

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, gençlere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek, "Gençlerimizin emeklerine sağlık. Yaşlı vatandaşlarımıza market, ilaç ve diğer alışverişlerini temininde yardımcı oluyorlar. CHP Gençlik Kollarımız, ekonomik ve toplumsal açıdan ülkemizi hızlı bir şekilde etkileyen bu virüse karşı en etkili ilacın dayanışma olduğunu görüyor. Bu amaç doğrultusunda elinden geleni yapıyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Mardin, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Tokat ve Zonguldak gibi kentlerde de aktif çalışmalar yürütüldü. Bu kentlerin hepsinde yaş almış insanlarımızın yoğun olarak yaşadığı ilçeler var. Konya’da ilçelerimizde de gençlerimiz çalışmalarına devam ediyor. Umarım en kısa sürede toplumsal dayanışmamız sayesinde koronavirüs salgınından ülkemiz ve dünya kurtulur. Normal hayatımıza kavuşuruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor