CHP’li Bektaş’tan iktidara "mafya" eleştirisi

CHP'li Bektaş'tan iktidara "mafya" eleştirisi

CHP Konya İl Başkanı Bektaş, iktidarın toplumu tek adama mahkum ettiğini savunarak, günümüzde mafya liderlerinin serbest bırakılıp düşüncelerini söylemek isteyenlerin mahkum edildiğini ileri sürdü

19 Kasım 2020 - 12:08

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP’nin toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadelesini ödün vermeksizin sürdüreceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara, "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?" sorusu üzerine tehdit edilmesinin kabul edilir bir durum olmadığını vurgulayan Bektaş, “Genel Merkezimizce hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılan, 2. Yüzyıla çağrı beyannamesi 2. Madde 3. Fıkrada açıklandığı şekliyle ‘Toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir.  Partimizin 37. Kurultayında ilan ettiğimiz gibi egemenliğimizi hiçbir surette; hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakmayacağız. Kendisini tek başına millet, tek başına devlet olarak görenlerle mücadele edeceğiz. Cumhuriyetimizin üzerinde kurulmak istenen hiçbir vesayeti kabul etmeyeceğiz. Bu uğurda her bedeli ödemeye hazırız. Kendisini eleştirenleri cezaevine yollayıp kriminal tipleri tahliye eden iktidarın adalet anlayışının geldiği nokta açıkça ortadadır. Bırakın iktidarın hukuk reformu iddiasını, 18 yıldır hukuku ortadan kaldıran uygulamaların sahibi iktidardır" dedi.

CHP İKTİDARINDA HİÇ KİMSE ELEŞTİRİLERİNDEN DOLAYI DÜŞMAN İLAN EDİLMEYECEK

Bektaş, ülkemizin iyiliği için eleştiri yapanları düşman ilan eden anlayışın kabul edilemez olduğunun kaydederek, şunları söyledi:

“Ülkenin geldiği noktada tek adam rejimi oluşmuş ve onun dışındaki hiç kimsenin kıymeti olmayan bir vaziyet ortaya çıkmıştır. Ülkenin iyiliği için yapılan eleştiriler dahi terörist olmak, ihanet etmek isnatlarına yol açmaktadır. Milli güvenlik gibi 81 milyonun ortaklaştığı konular dahi iç politikaya malzeme yapılmaktadır. CHP iktidarı ile birlikte hiç kimsenin tehdit edilmediği, hain ya da düşman ilan edilmediği ve en önemlisi hiç bir çocuğun yatağına aç girmediği günlere kavuşacağız. Üretenin baş tacı edildiği, çalışanların emekçilerin alın terinin karşılığını aldığı, ülkemizin kaynaklarının bir azınlık tarafından talan edilmek yerine, tüm yurttaşlarca hakça bölüşüldüğü, demokrasi ile taçlanmış bir sosyal devleti hep beraber inşa edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Kavuş'tan vatandaşlara,
Kavuş'tan vatandaşlara, "Plazma bağışında bulunun" çağrısı