CHP heyeti, Seydişehir’de esnafın sorunlarını dinledi

CHP heyeti, Seydişehir'de esnafın sorunlarını dinledi

CHP Konya İl Başkanı Bektaş, yönetimi ile birlikte Seydişehir'e yaptığı ziyarette, esnafların sorunlarını dinledi. Bektaş, esnafların sorunlarını genel merkeze ileterek çözüm aradıklarını söyledi

19 Ocak 2021 - 15:40

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Seydişehir’de Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile esnaflara yaptığı ziyaretleri değerlendirerek, esnafın durumunun ekonominin zorlaşan şartları ve salgının etkisiyle iyi olmadığını, ekonomik sorunların giderek arttığını söyledi.

İlk olarak Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar’ı ziyaret eden Bektaş, esnafın sornuları hakkında bilgi aldı. Esnafın sorunları ile ilgili bir rapor hazırlayarak genel merkeze gönderdiklerini belirten Bektaş, "Türkiye genelinde il ve ilçe başkanlarımız da bizim gibi ziyaretlerde bulunarak esnaf ve sanatkârlarımızı ziyaret ediyor ve raporlarını genel merkezimize gönderdi. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da bu sorunları kamuoyuyla paylaşarak, iktidardan esnaf ve sanatkârların sorunlarının çözülmesiyle sahip çıkılmasını dile getirdi. Buna rağmen iktidar gereğince ilgilenmediği gibi, salgın sürecinde de esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturamadı. CHP olarak takip ediyoruz. Ülkemizdeki ekonomik krizden çıkmanın yolu vardır. Öncelikle esnafımıza ve sanatkârımıza sahip çıkarak, yeterli düzeyde destek verilmelidir. Bugüne kadar verilen destekler de çare olmadı. Ziyaret ettiğimiz esnaflarımızın durumu iyi değildir. Satış yapamadıkları gibi, ödemelerini düşünüyor. Eğer esnafımıza yeterince destek verilseydi ekonomi hareketlenir ödemelerini de rahat yapabilirdi. Ancak görünen o ki esnafımız zor durumdadır. Sorunları da giderek artarken, ayakta kalmakta da zorlanıyor. Umarım en kısa sürede iktidar zor durumda olan esnafımızın sorunlarını çözerek, sahiplenir. Esnaf ve sanatkârlarımızın temsilcisi olan odalarımızda zorlaşan bu şartlar karşısında susmamalı ve sorunlarını dile getirerek, iktidarı uyarmalıdır. Biz de CHP olarak esnafımızın ve sanatkârlarımızın yanında durarak, her türlü sorunlarının çözümünün takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

PANDEMİDE ESNAF VE SANATKARLARIMIZ ZOR BİR SÜRECİN İÇİNDE

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar CHP’nin ziyaretinden memnun olduklarını belirterek, “Çileli ve ihmal edilen esnaf ve sanatkârları temsil ediyoruz. Pandemi süreci zorlu bir süreç olup, esnafımız zor durumdadır.  BAĞ-KUR primlerimiz yükselmiştir. İşlerimiz iyi durumda değildir. Devletimize vergisini ödeyen esnaf ve sanatkârlarımıza daha yeterli destek verilerek, sahiplenmesini istiyoruz. Son bir yıldır ödeyemediğimiz kredilerimizin ve vergilerin ötelenmesini ya da yarısının alınmamasını istiyoruz. Sorunlarımızın takip ederek, gündeme getirmenizden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel de esnaf ziyaretlerinde gördükleri tablonun hiç iyi olmadığını ifade ederek, esnafın "Yarın ne yaparız" endişesi içinde olduklarını söyledi. Pandemi sürecinde verilen desteklerin esnafa çare olmadığını kaydeden Özel, esnafların özellikle pandemi sürecinde rahatlamasını sağlayacak destekler verilmesi gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Karapınar'da 40 metre derinliğinde yeni obruk oluştu
Karapınar'da 40 metre derinliğinde yeni obruk oluştu