CHP Derbent ve Hüyük’te ilçe kongrelerini yaptı

CHP Derbent ve Hüyük’te ilçe kongrelerini yaptı

CHP Derbent ve Hüyük ilçelerinde gerçekleştirilen 37. Olağan Genel Kurulu sonucu CHP Derbent İlçe Başkanlığına Salih Çakıllıkoyak yeniden seçilirken, CHP Hüyük'ün yeni başkanı Hüseyin Timurlenk oldu

20 Ocak 2020 - 12:02

Cumhuriyet halk Partisi (CHP) ilçe kongrelerine Derbent ve Hüyük ile devam etti.

Her iki ilçenin kongresine CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Milletvekili Abdüllatif Şener, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, önceki dönem Konya Milletvekili ve Konya İl Başkan Adayı Hüsnü Bozkurt, İl Başkan Adayı Saim Sezen, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, partililer ve delegeler katıldı. 

Kongrelerde konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş Cumhuriyetin elimizden kayıp gittiğinin üzerinde durarak, “Bize bu vatanı, cumhuriyetimizi ve kazanımlarını armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurmaylarına minnettarız. Cumhuriyet elimizden kayıp gidiyor. Bu memleketi çok kötü hale getiren bir iktidar var. Referandum sonrası parti devletini oluşturdu. Başındaki her şeyi tasfiye eden yapıyı getirdi. Bundan kurtuluşun tek reçetesi partimiz CHP ve CHP’nin iktidar olmasıdır. Partimize yapılan saldırılara karşı üst yönetimimiz ülkemizi birleştirmeye çalışıyor. Bizler bunun takipçisi olacağız. Birleştirici güç olan partimiz tekrar ülkemizin demokrasini güçlendirerek, cumhuriyetimizi ve kazanımlarına sahip çıkmaya devam edecektir. Kongrelerden bütünleşmiş anlayışla çıkarak, partimizin iktidarını sağlamak hepimizin görevi olacaktır. Çünkü ülkemizin CHP iktidarına ihtiyacı vardır” dedi.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’de konuşmalarında Türkiye’nin sorunlarını çözecek tek partinin CHP olduğunu dile getirerek, “Yoğun bir çalışma temposuna başlamalıyız. Bu anlamda kongreler çok önemlidir. Birliktelik sağlanıyor. Türkiye’yi parçalamaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Türkiye’nin birleştirici gücü olan partimiz CHP, 82 milyon insanımızı severek, birleştiren bir politika takip ediyor. Vatanımız zor durumdadır. Bugün 28 milyon vatandaşımızın icra dosyası vardır. Alacak verecek itilafı vardır. 56 milyon vatandaşımız alacak ve verecek yüzünden birbirleriyle itilaf içindedir. Bu sayı Türkiye’nin seçmen sayısı kadardır. Düşünün bu kadar vatandaşımızı itilaf içine sokmuş bir iktidar vardır. Bunun yanında ekonomimiz iyi değildir. Örtülü ödenekten 2 milyar lira harcanıyor. Kimse hesap vermez. Memleketin parasını kendi paraları gibi harcıyorlar. Üretim ve tarım bitiyor. Böylesine vahim bir ortamda gerçekten ülkemizin geleceği ve sorunlarından kurtarılması için CHP’nin iktidarına ihtiyaç vardır. Şimdi tek adam zora girdi. Ne yapsam da seçimi kazansam, iktidarda kalsam telaşı içindeler. Artık bu ülkede iktidar değişecektir. Bunu hep birlikte görüyoruz. Partimiz iktidara tek alternatif partidir ve iktidar olacaktır. Bunun gereğini hep birlikte yapacağız. Birlikte çalışacağız” diye konuştu.

Önceki dönem CHP Konya Milletvekili ve Konya İl Başkan Adayı Hüsnü Bozkurt da konuşmasında ekonominin kötü gittiğine vurgu yaptı. Bugüne kadar 20 yakın paket hazırlayan iktidarın ekonomiye çare olamadığını ifade eden Bozkurt, "Ekonomimiz gittikçe de kötüye gidiyor. Ülkemizin geldiği noktada hiçbir vatandaşımız memnun değil. Artık siyasette yeni bir tarz ve alana yönelmeliyiz. Korku ikliminden çıkmalıyız. Antiemperyalist ve tam bağımsızlığı savunan partimiz CHP’yi anlatarak, halkımızla kucaklaşarak, partimiz CHP’yi iktidara taşıyacağız. Hep birlikte Cumhuriyetimizin kurucu ayarlarına sahip çıkarak, korku zincirlerini kıracağız. Bunu sağlayacak ve ülkemizin sorunlarını çözecek olan partimiz CHP'ye sahip çıkıp, mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.  

CHP Konya İl Başkan Adayı Saim Sezen ise siyasal, ekonomik ve ahlaki olarak ülkenin çöktüğünü belirterek, bu durumda ülkeye sahip çıkmanın vatandaşlmık borcu olduğunu kaydetti. Konya’daki 1 milyon 500 bin seçme ulaşarak, CHP'nin iktidara taşınması gerektiğine işaret eden Sezen bunun için hep birlikte mücadele etmek gerektiğini bildirdi.

Derbent’te yapılan ilçe kongresinde CHP Derbent İlçe Başkanlığına yeniden Salih Çakıllıkoyak seçilirken, CHP Hüyük İlçe Başkanlığına da Hüseyin Timurlenk seçildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı