CHP’den “EREĞLİ il olsun” önergesi

CHP’den “EREĞLİ il olsun” önergesi

CHP Grubunun verdiği önerge, diğer siyasi parti milletvekilleri tarafından da onaylanırsa, Ereğli il olacak. 

12 Mart 2020 - 23:51

Ereğlinin il olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına önerge verildi. CHP Grubunun verdiği önerge, diğer siyasi parti milletvekilleri tarafından da onaylanırsa, Ereğli il olacak. 
Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekili Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında Ereğliyi ziyaretinde, mecliste CHP grubu olarak CHPli milletvekillerinin tamamının imzası ile Ereğlinin il olması için meclise önerge vereceklerinin sözünü vermişti. 
Geçtiğimiz gün, CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve ilçe yönetimi, Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret ederek, PM Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil ile birlikte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile görüşmüş ve Ereğlinin il olması ile ilgili önergenin bir an önce verilmesi gerektiği görüşlerini bildirmişlerdi. 
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından hazırlanan Ereğlinin il olması ile ilgili kanun teklifi, 146 CHPli vekilin imzası ile meclise sunuldu. Mecliste bulunan diğer siyasi partiler de önergeye evet oyu verirlerse, Ereğlini il olması kesinleşecek. 
CHPnin 146 milletvekili ile birlikte verdiği bu önerge, bugüne kadar Ereğlinin il olması ile ilgili olarak meclise verilen en yüksek imzalı önerge olacak.
Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğlide bulunan diğer siyasi parti temsilcileri de bölge milletvekilleri ve il teşkilatları nezdinde bu önergeye destek verirlerse, Ereğlinin il olmasının önünde engel kalmıyor.

“EREĞLİ İL OLSUN” TEKLİFİ MECLİSTE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten son 24 saatte 161 kişi hayatını kaybetti
Koronavirüsten son 24 saatte 161 kişi hayatını kaybetti
Pekdemir: Arınç'ın açıklamaları kabul edilemez
Pekdemir: Arınç'ın açıklamaları kabul edilemez