Çeltik’e dev yatırım

Çeltik'e dev yatırım

Çeltik Belediye Başkanı Meşe ve MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı arasında imzalanan yenilenebilir enerji kaynakları protokolü ile Çeltik Belediyesi'nin hizmet kalitesi de artırılacak

09 Mart 2021 - 16:54

Konya’nın Çeltik İlçesine yapılacak 180 kW'lık Güneş Enerjisi Santrali için işbirliği protokolü imzalandı. MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı ile Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe tarafından imzalanan protokol ile hayata geçirilecek Güneş Enerjisi Santrali, belediyenin enerji giderlerini temiz enerjiyle karşılayacak.

Programda konuşan Başkan Meşe, "Proje ile ilçemizde kaynak verimliliğinin geliştirilmesi için yenilikçi yöntemlerle mevcut kaynak kullanımında tasarrufun sağlanması ile yeni güç kaynaklarının üretiminin artırılması hedeflenmektedir. Proje ile 180 kW gücünde güneş enerji santrali kurularak belediyemizin enerji giderlerinin temiz enerji ile karşılanması amaçlanmaktadır. Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla yıllık 324.000 kWh/yıl elektrik enerjisi üretimi sağlanması planlanmaktadır. Projemize destek veren Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta, Miletvekilimiz Orhan Erdem, İl Başkanımız Hasan Angı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve MEVKA Yönetimine ayrı ayrı teşekkür ederim" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek