Çatalhöyük’ün tanıtımı için önemli bir adım

Çatalhöyük'ün tanıtımı için önemli bir adım

Konya'nın tanıtımı ve turizmine önemli katlı sağlayacak Çatalhöyük Kültür ve Tanıtım Merkezi'nin temeli, yarın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla atılacak

16 Ağustos 2021 - 12:51

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çeşitli programlara katılmak üzere yarın Konya'ya geliyor. Bakan Ersoy, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi'nin temelini atacak, 5 ilçede kütüphane açılışına katılacak.

Bakan Ersoy'un Konya programı ile ilgili açıklama yapan Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, "Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un katılımlarıyla 17 Ağustos 2021 Salı günü Kültürel Yatırımların Kamu eliyle Desteklenmesi Projesi kapsamında Çumra İlçemizdeki Çatalhöyük’te Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi'nin temelini atacağız. Temel atma töreninin ardından Meram, Havzan Mahallesi Mercanlı Sokak'ta, Meram, Kulu, Bozkır, Altınekin ve Yalıhüyük İlçe Halk Kütüphanelerimizin toplu açılış töreni yapacağız. Konya'nın turizmine katkı sağlayan ve tanıtımında önemli bir yeri olan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi ile kütüphanelerimizin Konyamıza hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi'nin temeli yarın saat 14.00'te atılacak, Meram, Kulu, Bozkır, Altınekin ve Yalıhüyük İlçe Halk Kütüphaneleri ise saat 17.00'de Havzan Mahallesi Mercanlı Sokak'taki kütüphaneden toplu açılış töreni ile hizmete girecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor