"Camiler ve din görevlilerinin dinimizde ayrı bir yeri...

"Camiler ve din görevlilerinin dinimizde ayrı bir yeri vardır"

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu

08 Ekim 2021 - 13:10

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve yönetimi 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge ve Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, Türk Diyanet Vakfı Sendikası Konya Şube Başkanı Hüsamettin İğdi, Din Görevleri Derneği Konya Şube Başkanı İsmail Oğuz, Türkiye Din Vakfı Konya Şube Başkanı Sadık Gündoğdu, Din-Bir Sendikası Konya Şube Başkanı Ali Bitim, Mil-Sen Konya Şube Başkanı Mustafa Aktürk ve Diva-Sen Konya Şube Başkanı Ferşat Kocaman’ı ziyaret etti. 

Camiler ve din görevlilerinin önemine vurgu yapan Genç, “Peygamber Efendimiz ‘Kim Allah için bir cami veya mescid inşa ederse Allah da ona cennette bir ev yapar’ diye buyurmuştur. Dinimizde camilerin yeri ayrıdır. Camiler, içlerinde huzur ve huşu ile omuz omuza, diz dize eşit olarak Allah'a yöneldiğimiz, ruhumuzun gıdalandığı, temiz ve manevi havalar teneffüs ettiğimiz kutsal mabedlerimizdir. İslamiyet cemaat dinidir. İyiliği emretmek, kötülükten nehyetmek gibi herkesin yapmak zorunda olduğu vazifelerin en güzel tatbik yeri camilerdir." dedi.  
Genç “Tabi ki camiler kadar bu kutsal mabetlerde görev yapan din görevlilerimiz de önemlidir. Halkla iç içe olan din görevlileri, doğumdan ölüme kadar toplumun her ferdinin bütün dini ihtiyaçlarını karşılaştıkları zorluklara rağmen samimiyetle gidermeye çalışmaktadır. Onlar mihrapta namazımızı emanet ettiğimiz, minberde ve kürsüde öğütlerini dinlediğimiz, kendisinden Kur'an öğrendiğimiz ve dualarına amin diyerek rehber kabul ettiğimiz kimselerdir. Her yıl Ekim ayının ilk haftasını ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl temayı 'Cami, Din Görevlileri ve Vefa' olarak belirledi. Vefa; yapılan iyiliği unutmamak, iyilik yapanlara karşı aynı şekilde davranmayı gerektirir. Zira bu duygunun insanlarda bulunmaması, yapılan iyiliklerin azalmasına sebep olur. Bizler öncelikle Allah’a karşı vefalı olmalıyız. Zira bize onca nimeti bağışlayan, sağlıklı bir ömür nasip eden odur. AK Parti Karatay İlçe Başkanlığı olarak bizler de ilçemizde faaliyet gösteren sendika ve vakıflarımızı ziyaret ettik” diye konuştu

Başkanlar ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getirdi. AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise başkanlara hediye takdiminde bulundu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...