Büyükşehir’den hayvansal üretime yonca desteği

Büyükşehir’den hayvansal üretime yonca desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, Macar Fiği tohumu desteğinden sonra şimdi de hayvansal üretimin en önemli girdilerinden olan yonca tohumu desteği yapıyor

04 Kasım 2020 - 12:46

Konya Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık desteklemeleri kapsamında Konyalı üreticiye Macar Fiği tohumu desteğinin ardından şimdi de yonca tohumu desteğinde bulunuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte tarımı ve hayvancılığı destekleme ve geliştirme çalışmalarını artırarak sürdürdüklerini ifade ederek, bu kapsamda Konya genelinde on binlerce çiftçiye katkı sağlayamaya devam ettiklerini belirtti.

“Üretmek Sizden Destek Büyükşehir’den” sloganıyla her zaman üreticinin yanında olduklarını kaydeden Altay, “Eylül ayında 23 ilçedeki 130 mahallede çiftçilerimize verdiğimiz 100 bin kilo Macar Fiği tohumu desteğinden sonra şimdi de hayvansal üretimin en önemli girdilerinden olan ve kaba yem olarak kullanılan yoncanın üretiminin artırılması amacıyla yonca tohumu desteklemesi yapıyoruz. En az 5 dekar, en fazla 20 dekar araziler için verdiğimiz desteklemeden 31 ilçemizdeki çiftçimiz faydalanabiliyor. Üreticilerimizi yüzde 50 hibeli ve 30 Kasım’a kadar başvuruları devam edecek olan destekten faydalanmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Macar Fiği tohumunun ardından kaba yem konusundaki ikinci destek olan yonca tohumu desteklemesi için müracaat dilekçeleri 30 Kasım’a kadar Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilçe belediyelerine teslim edilebilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru dilekçesine www.konya.bel.tr/tarim adresinden ulaşılabiliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs rakamlarında büyük düşüş
Koronavirüs rakamlarında büyük düşüş
İlhan Palut: Beklemediğimiz enteresan bir gol yedik
İlhan Palut: Beklemediğimiz enteresan bir gol yedik