Büro Memur-Sen’de yönetim değişti

Büro Memur-Sen'de yönetim değişti

Büro Memur-Sen Konya Şubesi'nin iki liste ile yapılan genel kurulunda Murat Koçyiğit, 162 delegenin 96'sının oyunu alarak başkanlığa seçildi. Diğer aday Sezgin Saraçoğlu ise 65 oy aldı

13 Nisan 2021 - 15:02

Memur-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanlığının 6. Olağan genel kurulu önceki gün Konya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Genel Kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Koyuncu, Hüseyin Yüksel ve Eyüp Beyhan, Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Nafiz Karlıer, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları STK temsilcileri ve sendika delegeleri ve üyeler katıldı.

Genel kurulda Murat Koçyiğit ile Sezgin Saraçoğlu’nun listeleri mücadele etti. Seçim sonucunda katılımcı delegelerin çoğunluğunun oyunu alan Murat Koçyiğit, Büro Memur-Sen Konya Şubesi Başkanlığına seçildi. Mevcut Başkan Mahmut Çimen aday olmayacağı için yaptığı konuşmasında sendika üyelerinden helallik isteyerek veda etti.

Başkanlığa seçilen Murat Koçyiğit, “Seçim kazanan Büro Memur-Sen Konya Şubesi olmuştur. Katılımcı tüm delegelere ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hedefimiz, üyelerimizin hak ve hukuklarını her zaman ve her sahada almak için gece-gündüz çalışacağız. 15 yıldır Büro Memur-Sen Konya Şubesi'nin başkanlık görevini yürüten ve bugün veda eden Başkanımız Mahmut Çimen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Büro-Memur-Sen Konya Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu sonunda Başkanlığa seçilen Murat Koçyiğit ve yönetim kurulu üyelerinin çektirdiği toplu fotoğraf ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mezarlıklar Allah'a emanet
Mezarlıklar Allah'a emanet
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bine doğru düşüyor