Bu yıl Nasreddin Hoca’yı Şoray uzun canlandıracak

Bu yıl Nasreddin Hoca'yı Şoray uzun canlandıracak

Akşehir'de bu yıl 5-10 Temmuz'da gerçekleştirilecek 61'inci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri'nde Nasreddin Hoca'yı Şoray uzun canlandıracak

30 Haziran 2020 - 22:03

61. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’nde Temsili Nasreddin Hoca'lık görevini üstlenecek isim belli oldu. Bu yıl yapılacak Nasreddin Hoca Şenliği’nde Temsili Hocalık görevini ünlü sanatçı ve sunucu Şoray Uzun üstlenecek.

Sanatçı Şoray Uzun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "5-10 Temmuz’da ‘dünyanın tam ortası’ Konya-Akşehir’de düzenlenecek olan 61. NASREDDİN HOCA ŞENLİKLERİ’nde buluşalım !.. " diyerek, herkesi şenliklere davet etti. 

Program hakkında bilgi veren Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Belediye olarak 61.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’nin tüm organizasyonlarını düşündük. Konser verecek sanatçılardan, tiyatro gruplarına, yabancı ülkelerden gelecek konuklarımıza, etkinlik alanlarına kadar her etkinliğimizi pandemi sürecinden önce planlamıştık. Bu nedenle, kontrollü sosyal hayat içerinde olduğumuz şu zor günlerde; sosyal, kültürel etkinliklerin yapılması, hepimiz açısından sancılı ve sıkıntılı bir sürecin yeniden başlamasına sebebiyet verebilir. Akşehirimiz tarıma ve meyveciliğe dayalı bir ekonomiye sahip. Şenlik nedeni ile bulaş riski artabileceğinden, Allah göstermesin herhangi bir karantina durumunda çiftçimiz ve ona bağlı olan esnafımızda zor durumda kalacaktır. Bunun vebalinde kalmamak için, hiç yapmamaktansa kısıtlı bir şekilde şenliğimizi yapmaya karar verdik. Bilindiği üzere her yıl değerli bir sanatçımızı temsili Nasreddin Hoca olarak Akşehir’imizde ağırlıyoruz. Bu yıl geçtiğimiz yıl olduğu gibi temsili Nasreddin Hoca olarak da Şoray Uzun Beyefendiyi davet ettik, sağ olsunlar kendileri de bu görevi kabul ettiler ve onur duyduklarını ifade ettiler. İnşallah 5 Temmuz'da Dünyanın Ortasında Nasreddin Hoca Şenliklerimizde, Akşehir’imizde temsili hoca olarak Şoray Uzun Bey görev alacak. Davetimizi kabul ettikleri için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Şenliklerimizde buluşmak üzere” dedi.

Temsili Nasreddin Hoca'yı canlandırmak amacıyla aldığı davetin hayalindeki en önemli davet olduğunu ifade eden Şoray uzun ise "Meslek hayatım boyunca almak istediğim teklif buydu.  Geçtiğimiz yıl da bu görevi üstlendim. Her aslanın gönlünde bir yiğit yatar. Yaş 53 hatta elli üçüde  doldurdum. Bu yaşıma kadar yapmak istediğim, en çok olmak istediğim şeylerden bir tanesi Hoca Nasreddin olmaktı. Son iki senedir bize nasip oldu. Bu sene koronavirüs nedeniyle biraz sönük geçecek ama herkesi 5 Temmuz'da Konya Akşehir'de, dünyanın tam orta yerinde Nasreddin Hoca Şenliklerimize bekliyoruz. Beraber güleceğiz, eğleneceğiz, Nasreddin Hoca olmak çok büyük bir onur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum, bunun tarifi imkansız. Yani uluslararası bir festivalde ödül alsam inanın bu kadar sevinmezdim. Çok büyük bir onur. Benim çocuklarıma anlatacak çok şeyim vardı, artık torunlarıma anlatacak da bir onur var meslek hayatımda. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Akşehir Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca'nın anısına düzenlenen ve bu yıl 61.incısı gerçekleştirilecek olan Nasreddin Hoca  Şenliği’nde, Temsili Nasreddin Hoca'lık görevini bugüne kadar; Erol Günaydın, Levent Kırca, Ferhan Şensoy, Abdullah Şahin, Mert Ali Başarır, Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, Halit Akçatepe, Emin Olcay, Cenk Koray, Deniz Oral, Rasim Öztekin, Münib Engin Noyan, Hüseyin Goncagül, Ahmet Yenilmez, Metin Şentürk gibi birçok ünlü ismin yanı sıra Mehmet Turgut (Bodi Mehmet), Lütfi Ökesli, Osman Ongun, Erdoğan Özbakır, Selim Güvendik, Metin Şentürk ve son olarak geçtiğimiz yıl Şoray Uzun üstlenmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık