"Bu sözler siyasi bir cinayettir"

"Bu sözler siyasi bir cinayettir"

Ak Parti Konya Milletvekili Sorgun, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerinin siyasi bir cinayet olduğunu söyledi

13 Ekim 2021 - 17:11

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki iddia ve iftiralarına sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iktidardan gitmemek için her şeyi deneyebileceği, siyasi cinayetler işlenebileceği iddiasında bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu, iddiasını ispat etmeye çağıran Sorgun, "Bildiğin bir şey varsa söyle, elinde delil varsa emniyet birimlerine, savcılıklara teslim et. Ama yapamaz. Çünkü böyle bir şey yok. Böyle bir bilgi de böyle bir belge de yok. Her zamanki gibi iftira ve karalama çalışmaları sürüyor. Böyle bir ddianın ortaya atılması siyasi cinayetin ta kendisidir. Bu sözün kendisi siyasi cinayettir. Kılıçdaroğlu bunları söylerken ortakları Meral Hanım böyle duyumları dikkate almamak lazım diyor. Meral hanımın partisinden birileri de aynı konuda Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veriyor. Burada yapılmak istenen nedir? Yeni bir yalan senaryosu çiziliyor. Ama senaryonun uygulamasında ortaklar farklı şeyler söylüyor. Birisi ciddi diyor  birisi ciddiye almayalım diyor. İyi polis kötü polisimi oynuyorlar. Yoksa birinin saçtığını birisi mi toplamaya çalışıyor" dedi.

Türkiye’de siyasi cinayetler, faili meçhullerin Ak Parti iktidarıyla geride kaldığını ifade eden Milletvekili Sorgun, gündeme getirilen konunun zamanlamasına dikkat çekti. Sorgun, “Suriye’nin kuzeyinden terör örgütü PKK’nın saldırıları var. Şehitlerimiz geliyor. Türkiye burada tavrını net olarak ortaya koydu. Tam böyle bir zamanda gündem mi değiştirilmeye çalışılıyor. Yoksa okyanus ötesinden kulaklarına bir sufle mi üfleniyor. İktidardan gitmemek için her şeyi yapabilir diyenlerin bugün iktidara gelmek için her şeyi yaptığını, her şeyi meşru gördüğüne tanık oluyoruz. Konuya neresinden bakarsanız bakın hem CHP için hem de ülkemiz için büyük bir talihsizliktir. Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’den milletimizden özür dilemelidir” diye konuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bu iddiaları ihbar kabul edip soruşturma başlattığını dile getiren Sorgun, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...