"Bu çark böyle dönmeyecek"

"Bu çark böyle dönmeyecek"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin 42. il teşkilatını memleketi Konya'da açtı. Yoğun ilgi gören açılışta Konyalılara seslenen Davutoğlu, "Bu çark böyle dönmeyecek, bu düzen böyle sürmeyecek" dedi

08 Mart 2020 - 00:51

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla açıldı. Davutoğlu memleketi Konya'da binlerce insan ve aracın oluşturduğu kilometrelerce konvoy ile karşılandı.

Dualar ve Fatiha Suresi'nin okunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde binlerce Konyalıya seslenen Ahmet Davutoğlu, "İrfanımızın hikmetimizin kültürümüzün medeniyetimizin devletimizin mayalandığı aziz Konya, gelecek yolcuları, Allah'a hamd ediyoruz ama önce bir şükran bir teşekkür borcumuz var. Şükran borcumuz şehitlerimize. Bu vatan için, bu bayrak için, Konya için, ülke için, millet için şehit düşmüş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Teşekkürüm ise değerli hemşerilerime. Bugün sabah binlerce araçlık konvoyla bizleri karşılayan kucaklayan hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Her türlü baskıya rağmen çok kısa sürede Konya il teşkilatını kurduklarını vurgulayan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Yola çıkarken bu kadar enerjik, bu kadar canlı olan dava adamları, mutlaka menzile ulaşır. Cemre Anadolu toprağına düştü. Anadolu toprağına cemre ile bahar, bahar ile gelecek, gelecek ile birlikte Gelecek Partisi düştü. Konya’mız bizim için hocadır. Biz Konyanın irfan ve hikmetinden beslendik. Madden ve manen Konya’nın evladıyız. Konya bizim için bir sığınak, ruhumuzun ferahladığı bir tecelligâhtır. Şimdi bizi dışlamak isteyenler, bize medya ambargosu uygulayanlar bilsinler ki, Konya da bilsin ki, Türkiye de bilsin ki hak neredeyse biz orada olacağız. Doğru neredeyse biz orada olacağız. Şimdi yeni bir gelecek inşa etmek için yola çıkıyoruz. Konya yanımızda mı?

Hiç kimseye küsmeyeceğiz, kızmayacağı. Biz Hz. Mevlana’nın çocukları, Anadolu toprağına çınar olacak muhabbet tohumu ekmeye geliyoruz. Konya’dan çok mesaj aldım. Yürekleri yanan kardeşlerim, trol, pelikan çetelerine karşı hep aradılar, dayanışma gösterdiler. Ağlayanlar oldu, içi kan ağlayanlar oldu. En ağır hakaretler, dolandırıcılık gibi ithamlar olduğunda Konya’da 'Biz yanındayız' diyenler oldu. Allah onlardan razı olsun. Ama biz bu memleketin hiçbir evladına kötülük taşımayacağız, biz iyilik diyeceğiz. Onlar selamı kesseler bizler 'selam sünnettir' deyip selam vereceğiz. 4 yıl önce Sayın Başbakanım diye dolaşanların bu tavrına üzgünsünüz. Üzülmeyin. Aksine günü geldiğinde onlara, onların anladığı dilden anlatın. Sizler sadece doğru söz söyleyeceksiniz.

Ben biliyorum ki her bir Konyalının yüreğinde bize karşı muhabbet vardır. Sizden şimdi bir şahitlik isterim. Konyanın evladı dediğiniz bu şahsın bir kuruş kul hakkına girmediğine şahit misiniz? Rant peşinde koşmadığına, gece gündüz emeği ile zihni ile bu ülkenin emrinde olduğuna şahit misiniz? Onlara mukabele etmeyip sabırla beklediğine şahit misini? İşte bu şahitlik bana yeter."

Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık döneminde milletin emrinde olmaya çalıştığını, Anayasal bir kriz çıkmasın diye hakkında döndürülen her dolaba karşı makamları bırakmakta bir an bile tereddüt etmediğini vurgulayan Davutoğlu, "Bizim davamız inandığımız değerleri hakim kılma davasıdır. Yanlış olanı durdurmak için dilimize geleni söyledik ama sesimizi kısmaya çalıştılar" diyerek, doğru bildiklerini bütün ülkeyi dolaşarak ve manifesto yayınlayarak millete anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

BU DÜZEN BU ÇARK BÖYLE DÖNMEYECEK!

İktidara "Bu memleketi bölen bir dil kullanmayın", "Yeter artık millet şikayet ediyor" uyarısında bulunmasına rağmen bu üslupta ısrarcı olduklarını ifade eden Davutoğlu, "Yoksulluğa, yasalara ve yolsuzluğa karşı geldik, iktidara şu yasakları kaldırın, yolsuzluklara karşı tedbir alın dedik, milletin değerleri yıpratılıyor dedik. Konyalılar, doğru dedik mi? Onlarsa şunu dedi; görmeyin, duymayın, bırakın bu çark sürsün, biz de söylüyoruz bu düzen bu çark dönmeyecek. Yöneticileri liyakat sahibi insanlardan seçin dedik, ülkemiz ekonomik krizde memleketin aş iş derdi var, bu işsizliğin bu noktaya ulaştığı yerde gençler umutla bakamaz, tedbir alın dedik. Bugün Türkiye’de çiftçilerimiz 'yanıyoruz aman Başbakanım bir çare' diyorlar. Esnaf kepenkleri kapatıyoruz diyor. TÜİK rakamları ile oynamayın dedik milletin ızdırabını anlayın dedik. Adalet dedik. Bir gün serbest bırakılanlar tekrar tutuklanıyor, tutuklananlar bir anda serbest bırakılıyorlar Rahip Brunson gibi. Yapmayın adaleti örselemeyin dedik. Dış politikada savrulmayın, dengeyi koruyun, birlik beraberlik içinde olun dedik. Onlarsa bize ihraç talebi ile cevap verdiler" diye konuştu.

Önümüzdeki ayın sonuna kadar tüm illerde kurucu il başkanlarını atayacaklarını dile getiren Davutoğlu, Konya'ya plakası ile gelerek 42. il başkanını yaptıkları açılış ile atadıklarını kaydetti. 

Açılış programı ile ilgili engellerle karşılaştıklarını anlatan Davutoğlu, "Biz Toros’ların çocuğuz, yılmadık. Kıble kayası ile büyüyenler hiçbir engel tanımaz, boyun eğmezler. Bundan sonra her meydanda, bundan sonra, er meydanında birlikte olacağız" dedi.

16 MART'TA EKONOMİK PLANIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ

Gelecek Partisi olarak hedeflerini de açıklayan Davutoğlu, şöyle devam etti:
"Mülakat sistemini tümüyle kaldıracağız. Gelir uçurumu var, gelir uçurumunu kaldıracağız. Asgari ücret ile ortalama ücret birbirine çok yaklaşmış hızlı bir fakirleşme var. İnşallah 16 Mart Pazartesi günü çok kapsamlı bir ekonomik plan açıklayacağız. Derdimiz muhalefet değil, öneri ve çözüm olmak. Her bir bakanlığı izleyen politika izleme kurulumuz var, izleyeceğiz. Geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz."

İdlib’deki ateşkesin takdire şayan bir adım olduğunun altını çizen Davutoğlu, "Allah bu ülkeye bir daha şehit acısı göstermesin. Ama şu da bilinsin ki, eğer bir daha şehit gelsin istenmiyorsa önce Milli Birliğin, güvenin sağlanması ve saygı duyulacak istikrarlı bir dış politika lazım" diye konuştu.

"MUHALEFETİ 'ARAMADILAR' DİYE ELEŞTİREN CUMHURBAŞKANINA ULAŞAMADIK"

İdlib'den gelen 34 şehit haberi ile millet olarak ayakta olduklarını ve ekibi ile birlikte sabaha kadar eylem planı hazırladıklarını ifade eden Davutoğlu, "Millet o gece bir ses duymak istedi, ama ne yazık ki sabaha kadar bu sesi duyamadık. Biz ardaşlarımızla sabaha kadar eylem planı hazırladık ve bunu arkadaşlarımızla kamuoyuna açıkladık. Omuz omuza verdik, eylem planımızı paylaşmak için tüm siyasi liderleri aradık. Acımızı paylaştık, ama muhalefet liderini kendisini aramadığı için şikayet eden Sayın Cumhurbaşkanına maalesef ulaşamadık. Telefonlarımıza çıkmadı, taziyelerimizi paylaşamadık. Ne olursa olsun hakkı söyleyeme devam edeceğiz. Herkesin başının dik dolaştığı bir Türkiye inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Allah menzilimizi, yolumuzu hayırlı eylesin ayaklarımızı yere sağlam basar eylesin" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun konuşması sık sık "Konya burada Hocasının yanında" sloganları ve alkışlarla kesildi.

Gelecek Partisi Konya Kurucu İl Başkanı Hasan Ekici ise "Türkiye’mize huzur geliyor, güven geliyor, adalet ve umut geliyor ahlaklı ve dürüst kadrolar geliyor, Taşkent’imizin yiğit evladı Ahmet Davutoğlu geliyor. Gelecek geliyor" sözleriyle açılışta coşkuyu artırdı.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hacı kasım dağcılar gaziantep
    4 ay önce
    hayali uçaklarının gölgesinde daha çok emniyetli görüyoruz kendimizi hani yakın zamanda uçaklarımızı göklerde görecekdik başkanlık siztemine evet deyince refahda uçacaktık ...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanayiye doktor unvanlı eleman yetişecek
Sanayiye doktor unvanlı eleman yetişecek
"Konya sandıkta verdiği desteği masada alıyor"