Borç yapılandırması ilk taksitinde son gün 31 Mart

Borç yapılandırması ilk taksitinde son gün 31 Mart

Bağkur, sigorta primi ve diğer borçlarını yapılandıranların peşin ya da ilk taksitlerinde son ödeme tarihinin, 31 Mart olduğu bildirildi

30 Mart 2021 - 13:04 - Güncelleme: 30 Mart 2021 - 13:18

SGK Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, borçlarını yapılandıran vatandaşlar için ilk taksit ödemesinin son tarihinin 31 Mart 2021 olduğunu hatırlattı.

Yavuz, Bağ-Kur, sigorta primi ve yapılandırılan diğer SGK borçlarının peşin veya ilk taksit son ödeme tarihinin 31 Mart 2021 Çarşamba günü son gün olduğunu, bu nedenle borcunu taksitle yapılandıranlar için ilk iki taksitin süresinde ödenmesinin zorunlu olduğunu belirtti.

Yavuz, "Ayrıca GSS sigortalısı olanlardan daha önce hiç gelir testine başvurmayanlar da 31 Mart 2021 tarihine kadar gelir testine başvurmaları halinde GSS primleri, gelir testi sonucuna göre başlangıç tarihinden itibaren güncellenebilecektir. Gelir testi sonucunda aynı hanede yaşayan ve aile içindeki geliri asgari ücretin 1/3’ünden az olduğu tespit edilenlerin prim borçları silinecek ve primleri devlet tarafından ödenecektir" dedi.

Yavuz, SGK borcunu yapılandıran tüm vatandaşların son ödeme tarihine kadar borçlarını ödemelerinin yararlarına olacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti