Bir başkadır sonbaharda Beyşehir’de yürümek

Bir başkadır sonbaharda Beyşehir’de yürümek

Beyşehir'de buluşan doğaseverler, yürüyüş yaparken, sonbaharın renklerini de fotoğraf karelerine yansıttı

04 Kasım 2019 - 12:28

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, doğaseverler doğa yürüyüşü etkinliğinde biraraya geldi.

Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Doğa Yürüyüşleri Topluluğu tarafından düzenlenen “Yaka Manastır, Şamlar, Bademli Sonbahar Yürüyüşü” etkinliğinde doğaseverler sonbahar mevsiminde doğanın tadını yürüyüş yaparak çıkardı.  

Doğaseverler, etkinlik kapsamında sonbahar mevsiminin renklerine bezenen Yaka Manastır Tabiat Alanı ile Şamlar ve Bademli bölgelerindeki 8 kilometrelik parkurda yürüyüş gerçekleştirdi.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, düzenlenen doğa yürüyüşüne Selçuk Üniversitesi Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Grubu’na üye üniversiteli gençlerin de katıldığını belirterek, “Beyşehir yöresi, sonbahar mevsiminin gelişiyle birlikte bugünlerde sarı, kırmızı, turuncu ve yeşil renkli yaprakların renk cümbüşüne evsahipliği yapıyor. Dolayısıyla, diyoruz ki, ‘Sonbahar güzelliği Beyşehir’de bir başkadır.  İnsanda hüzün bırakırken, aynı zamanda nostaljik bir tat da oluşturuyor. Bu vesileyle son doğa yürüyüşü etkinliğimizi bu sonbahar güzelliğinin en güzel yaşandığı yerlerden birisi olan bölgemizdeki Yaka Manastır Tabiat Alanı, Şamlar ve Bademli mahalleleri güzergahında gerçekleştirdik. Sararmış yaprakların arasında toprak yollu güzergahlarda yürümek gerçekten tüm katılımcılarımızın bütün streslerini üzerinden aldı. Şehrin gürültüsenden, boğuculuğundan kurtulmak isteyenleri özellikle bu dönemde düzenlediğimiz bu tür etkinliklerde aramızda olmaya davet ediyoruz. Etkinliklerimize destek veren Beyşehir Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Başardık"
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu