Binali Yıldırım Tantavi’de gençlerle buluştu

Binali Yıldırım Tantavi'de gençlerle buluştu

Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde gençlerle bir araya gelen Eski Başbakan ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, gençlere keyifli ve duygusal dakikalar yaşattı

31 Ekim 2019 - 12:13

Son Başbakan ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, Ak Parti İl Gençlik Kolları’nın düzenlediği söyleşi programında gençlerle buluştu. Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen söyleşi programına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Kulu, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru ve gençler katıldı.

Söyleşi öncesinde kısa bir teşekkür konuşması yapan Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru Türkiye Cumhuriyetinin son başbakanı ve değerli bir siyasetçi olan Yıldırım’ı ağırlamaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Koru, Binali Yıldırım’ın tevazusu, nüktedan kişiliği ve siyasi aklıyla tüm gençliğe sadece siyasi hayatta değil, kariyer, iş, akademik ve aile hayatıyla da örnek bir şahsiyet olduğunu kaydetti.

"BİNALİ YILDIRIM GENÇLERE HER ZAMAN ÖRNEK OLDU"

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise eski Başbakan ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım ile anılarını anlatarak “Binali Yıldırım’ı mütevazi kişiliği ile tanıyoruz. Makam ve mevkilerin insana değer katmadığını, tam aksine insanların makam ve mevkilere değer kattığının en önemli ispatı Binali Yıldırım’dır. Yaşayışıyla gençliğe her daim örnek olacak ve Türkiye için daha çok işler başaracak bir isimdir. Bu sebeple bu söyleşi oldukça değerlidir” diye konuştu.

GENÇLERİ TANIMANIN EN İYİ YOLU ONLARLA KONUŞMAKTIR

Konuşmaların ardından Sami Bayrakçı’nın moderatörlüğünü yaptığı söyleşiye geçildi. Söyleşiye Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi gibi sıcak ve samimi bir ortamda gençlerle buluşmuş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek başlayan eski Başbakan ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, hayatı, anıları, siyasi hayatı ve fikirleri hakkındaki gençlerin tüm sorularını samimiyetle yanıtladı. İçinde bulunduğumuz dijital çağın çok hızlı bir değişim gösterdiğinin altını çizerek, bu değişim içinde gençlerle iletişimi yakalayabilmenin zor olduğunu ifade eden Binali Yıldırım “Birlikte olduğunuz insanlarla bile ayrı yaşıyorsunuz. Bizim yetişme tarzımız ile gençliğin yetişme tarzları çok farklı. Bizim gençlikten gelen alışkanlıklarımız var. Bunu terketmemiz kolay değil. Ancak gençlerle daha çok vakit geçirerek, zaman ayırarak ve gençliğin yaşadığı duyguları yaşayarak başarabiliriz. Bunun için yapmamız gereken tek şey konuşmak. Geleceği konuşmak, dünyayı konuşmak ve Türkiye’yi konuşmak. Ancak bu sayede gençlerin ufuk turunda kendimize yer açabiliriz” diye konuştu.

Söyleşide Konya metro çalışmaları hakkında da bilgi veren Yıldırım, ihalenin tamamlandığını hatırlatarak sözleşmenin imzalanacağı ve çalışmaların başlayacağı müjdesini de verdi. Yüksek Hızlı Trenin Konya için önemli bir kazanım olduğunu söyleyen Yıldırım, ‘Mevlana’nın şehri Konya’ya herşey değer” şeklinde konuştu.

Espirileriyle salona keyifli anlar yaşatan Binali Yıldırım için hazırlanan slayt ve sinevizyon gösterileri sırasında da duygusal anlar yaşandı. Sohbetin bitiminde Yıldırım ile özçekim yapmak isteyen gençler adeta izdiham oluşturdu. Gençlerin bu isteklerini kırmayan Binali Yıldırım daha sonra Meram Belediyesi'nin süt ve simit ikramlarını Başkan Mustafa Kavuş ile birlikte gençlere dağıttı.  

Renkli görüntülerin yaşandığı gecenin sonunda Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi hakkında da açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, şöyle devam etti:

“Tantavi Meram Belediyesinin çok güzel eserlerinden biri oldu. Yapanlardan ve ihya edenlerden Allah razı olsun. Bu eserler dünü ve bugünü geleceğe taşıyan en güzel nişanedir. Burada gençlerimizle keyifli bir akşam geçirdik. Çıkışta da Meram Belediyesinin sıcak süt ve simit ikramını hem aldık hem dağıttık. Herşey için belediyemize ve başkanımıza teşekkür ederiz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilgehaneler, 20 hafız yetiştiriyor
Bilgehaneler, 20 hafız yetiştiriyor
Rektör Aksoy, mazbatasını YÖK Başkanı'ndan aldı
Rektör Aksoy, mazbatasını YÖK Başkanı'ndan aldı