Beyşehirli temizlik işçisinden örnek davranış

Beyşehirli temizlik işçisinden örnek davranış

Beyşehir'de bir temizlik görevlisi tarafından bank altında bulunan içi para dolu cüzdan, sahibine teslim edildi

12 Şubat 2021 - 18:12

Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde bir bankın altında belediyede görevli temizlik işçisi tarafından bulunan içi para dolu cüzdan kimliğinden ulaşılan sahibine teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, Beyşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Duran Çığır, sabah saatlerinde çarşı meydanında mesai yaptığı esnada bir bankın altında cüzdan buldu. Çığır, bulduğu cüzdanı hiç tereddüt etmeden sahibinin bulunması için amirlerine teslim etti.

Temizlik görevlisinin sergilediği bu örnek davranışının ardından harekete geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bir miktar paranın da bulunduğu cüzdan içerisinden çıkan kimlik sayesinde cüzdanın sahibini tespit etti.

Kendisine ulaşılarak Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne davet edilen cüzdan sahibi Ahmet Çelik'e cüzdanı burada teslim edildi.

Cüzdanı bulan temizlik görevlisi ile amirlerine teşekkür eden Çelik, besicilik yaptığını belirterek, "Hayvan almak için Şarkikaraağaç ilçesinden Beyşehir'e gelmiştim. Dinlenmek için anıt meydanındaki banklardan birisine oturdum. Daha sonra hayvan pazarına gitmiştim. Burada cüzdanımı düşürdüğümü fark ettim. Belediyede çalışan temizlik görevlisi arkadaşımız  sağ olsun cüzdanımı bulmuş ve amirlerine teslim etmiş. Bulanlardan ve bize teslim edenlerden Allah bin kere razı olsun" ifadelerini kullandı.

ALİ RIZA ÖNSES

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Sokak hayvanlarını beslemek için aracında mama ve su taşıyor
Sokak hayvanlarını beslemek için aracında mama ve su taşıyor