Beyşehirli güreşçi er meydanında adını çeyrek finale...

Beyşehirli güreşçi er meydanında adını çeyrek finale yazdırdı

Beyşehirli güreşçi İsmail Koç, Kırkpınar’da 4 kez birinci olan Recep Kara’yı Sarayiçi Er Meydanı’nda yapılan güreşlerin 3. turunda yenerek adını çeyrek finale yazdırdı

11 Temmuz 2021 - 00:01

Beyşehirli güreşçimiz İsmail Koç, Edirne Kırkpınar’da 4 kez birinci olarak başpehlivan olan güreşçi Recep Kara’yı, Sarayiçi Er Meydanı’nda yapılan müsabakaların 3. turunda mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Sarayiçi Er Meydanı’na çıkan pehlivanlar, başcazgır Şükrü Kayabaş’ın anonsu ile alana gelerek kuralarını çekti. Eşleşmeler sonrası yeniden yağlanan 54 başpehlivan, kol bağlamalarının ardından cazgırın salavatıyla peşreve çıktı, tribünleri selamladı.

KOÇ'A  SON 4 YILIN BAŞPEHLİVANI RAKİP OLDU

2. Tur müsabakasında sarma yaparak rakibi Erkan Ertan’ı yenen İsmail Koç’a, 3. turda 660. Tarihi Kırkpınar güreşlerinde yıllarca başpehlivan olan Recep Kara rakip oldu.

Sıcak havanın altında devam eden karşılaşmanın normal süresinde iki güreşçi birbirine üstünlük sağlayamadı. 

Kara, Koç ile yaptığı mücadelenin puanlama bölümünde kısa süreli baygınlık geçirdi. Kara’ya sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale er meydanında yapıldı. 

Kara’yı uzatmalarda sırtüstü getirerek puanla yenmeyi başaran Trakya Birlik Kulübü’nde güreş yapan Beyşehirli güreşçi İsmail Koç, büyük bir başarıya imza attı. 

İSMİNİ "KONYA BEYŞEHİRLİ" DİYE ANONS ETTİRDİ

Koç, güreşlerde meydanda adını üç turda da “Konya Beyşehirli” diye anons ettirmesiyle dikkat çekerken, elde ettiği bu başarıyla çeyrek finale adını yazdırdı. 

Yağlı güreşlerde çeyrek, yarı final ve final müsabakaları ise yarın yapılacak ve başpehlivan belli olacak. 

Aslen Beyşehirli olan ancak uzun yıllar Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşarken son olarak Trakya Birlik Kulübü ile sözleşme imzalayan  pehlivanımıza yarınki mücadelesinde başarılar diliyoruz.

Ali Rıza ÖNSES / BEYŞEHİR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Hekim adayları beyaz önlük giydi
Hekim adayları beyaz önlük giydi