Beyşehirde yollar ve parklar yaza hazırlanıyor

Beyşehirde yollar ve parklar yaza hazırlanıyor

Beyşehir Belediyesine bağlı ekipler, kış mevsiminin sona ermesiyle bozuk yollar ve yaya kaldırımlarında bakım ve onarım çalışmalarını başlatırken, park ve bahçelerdeki çevre düzenlemeleri de hız kazandı

30 Mart 2020 - 15:04

Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kaldırım, stabilize ve asfalt yamama gibi üstyapı çalışmalarını başlatırken, Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler de çevre düzenlemelerine devam ediyor.

Kış mevsiminde aşırı yağışlar ve alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan mahalle yollarında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Şehir merkezinde konforlu bir ulaşım ağı sağlayabilmek için sıcak asfalt çalışmalarını bu yılda sürdürecek olan Beyşehir Belediyesi, bir yandan da mahalle aralarındaki bozuk yol ve yaya kaldırımlarının onarımını gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin farklı bölgelerinde kış mevsiminde yoğun kar yağışı ve çeşitli alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan asfalt ve parke taş kaplı yollarda çalışma başlatıldı.

Aynı zamanda ilçede yaya kaldırımlarını da bakım ve onarım yapan ekipler bu çalışmalarını yaz sezonu boyunca sürdürecek.

ÇEVRE DÜZENLEMELERİ HIZ KAZANDI

Parkların, yürüyüş yollarının ve özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanların düzen ve temizliğine önem veren Beyşehir belediyesi, ilçe merkezindeki bakım gerektiren parkların, bakım onarımını da gerçekleştirdi. Ekipler caddelerde bulunan refüjlerde çim ekimi ve otomatik sulama sistemlerinin montajını yaparak şehrin park, bahçe ve refüjlerindeki peyzaj çalışmalarının yansıra Vuslat Parkı'nda bulunan park yollarında kilitli taş çalışmaları yaptı.

Beyşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Çelik, Park Bahçeler Müdürü Halil Uslu ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Yusuf Çelik " Park Bahçeler Müdürlüğüne bu azimli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. İlçemizde çevre düzenleme çalışmaları kapsamında park içerisindeki çimlerin ve ağaçların korunarak, zenginleştirilmesi yönündeki çalışmalarına hız kesmeden yürütülüyor. Caddelerde bulunan refüjlerde tüm ağaç ve ateş dikenlerinin budama çalışmaları bitti. Öte yandan ekipler mahallelerde bulunan parklarda bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar sonunda Beyşehir çiçek gibi bir görünüm kazanacak, Başkanımız Adil Bayındır’a ve ekibine bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hürriyet, Milliyet, Posta ve Fanatik Gazeteleri kapanıyor
Hürriyet, Milliyet, Posta ve Fanatik Gazeteleri kapanıyor
Demirören Medya'dan 'gazeteler kapanıyor' haberine açıklama
Demirören Medya'dan 'gazeteler kapanıyor' haberine açıklama