Beyşehir zabıtadan lokanta ve pastahane denetimi

Beyşehir zabıtadan lokanta ve pastahane denetimi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, belediye zabıta ekipleri, lokanta ve pastahanelerde denetim yaparak, sağlığa uygun olmayan işletmeleri uyardı

27 Kasım 2019 - 11:16

Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ilçedeki gıda imalatı ve satışı yapan farklı iş kollarında faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimleri sürüyor.

Kasap ve marketlerin ardından zabıta ekiplerinin bir sonraki denetimleri ilçe merkezinde bulunan lokanta, etli pide salonları ve pastanelere oldu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, lokanta ve pastanelerin işyeri açma ruhsatı, işyeri temizliği, fiyat listesinin görünür şekilde asılmış olması, gıda ürünlerinin muhafaza edildiği dolapların temizliği ve genel kontrollerin yapıldığı belirtildi.

Denetimlerde işyeri sahiplerine eksiklikleri ile ilgili uyarılar yapıldığı, bir sonraki kontrollerde giderilmemesi halinde cezai işlemin uygulanacağının hatırlatıldığı kaydedilerek, “Bu tür denetimlerle ilçemizde halkımızın sağlığını olumsuz etkileyebilecek işyerlerinin faaliyet göstermesinin önüne geçmenin gayretindeyiz” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti