Beyşehir Zabıta’dan kasap ve market denetimi

Beyşehir Zabıta'dan kasap ve market denetimi

Beyşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe merkezindeki market ve kasaplara gerçekleştirdiği denetimlerde eksiklik gördüğü işletme sahiplerine uyarıda bulundu

13 Kasım 2019 - 17:39

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Zabıta ekipleri kent merkezinde faaliyet gösteren kasap ve marketlerde denetimler gerçekleştirdi.

Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü  işbirliği ile marketler ve kasap marketleri ile alışveriş merkezlerindeki kasap ve şarküteri reyonlarında denetim yapıldı.

Sağlık ve hijyen açısından steril olması gereken yerlerin başında gelen et mamulleri satış alanlarında gerçekleştirilen denetimler çerçevesinde, et ve et ürünlerinin uygunluğu kontrol edildi. Denetimlerde işyerleri hijyen ve genel temizlik yönünden de kontrol edilirken, reyonlarda son kullanma tarihi geçmiş  gıda maddesi bulunup bulunmadığı da incelendi. Zabıta ekipleri, denetimleri esnasında işyerlerinin önünde kaldırım işgali olup olmadığını da denetledi. Denetimlerde, işyeri sahipleri tesbit edilen eksiklikler konusunda uyarılırken, bir sonraki denetimlerde de aynı eksiklerin devam etmesi halinde cezai işlem uygulanacağı hatırlatıldı.

Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün kent merkezinde sorumluluk alanında olan diğer işyerlerine yönelik denetimler de yapacağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meram'da tapular dağıtılıyor
Meram'da tapular dağıtılıyor
Başkan Altay, Altınekin'de çiftçilerle hasat yaptı
Başkan Altay, Altınekin'de çiftçilerle hasat yaptı