Beyşehir Yeni Ravza Camisi yeniden yapılıyor

Beyşehir Yeni Ravza Camisi yeniden yapılıyor

Beyşehir'de kapasitesi yetersiz kalan Yeni Ravza Camisi, yeniden yapılıyor. Caminin temel atma töreni protokolün katılımıyla gerçekleştirildi

18 Kasım 2020 - 15:04

Konya’nın Beyşehir İçesi Yeni Mahalle'de kapasitesi yetersiz gelen Ravza Camisi'nin Ravza Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile İlçe Müftülüğü işbirliğinde yeniden yapılmasına karar verildi. Kararın ardından caminin temeli törenle atıldı.

Temel atma törenine katılan Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, camilerin Türk İslam toplumu için çok büyük manevi değerleri bulunduğuna dikkat çekerek, cami yapımına özen gösterdiklerini kaydetti. Özdemir, cami yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, camilerin yapılmasına önder olmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Bu manada sayın kaymakamıma diğer kurum amirlerine huzur ve feraset içinde yaşayan ve böylesine eserlerin başlamasına vesile olan bu kadroya sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Veysel Kükrek ise, caminin Hayrul İzzet Vakfı ile Beyşehir İmam Hatipliler Yaşatma Derneği'nin arazileri üzerine inşa edildiğini vurgulayarak, “Huzurlarınız da her iki vakfa ve derneğe de teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Eğer onlar gerekli onayı vermemiş olsalardı burada cami yapma imkânı olmayacaktı. Camimizin bu hale gelmesi ve çalışmalarında bize azim vermesi bakımından hasletten kaymakamımıza ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Huzurlarınızda hepsinden Allah razı olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeni caminin temeline beton dökülerek yapımına başlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Kavuş'tan vatandaşlara,
Kavuş'tan vatandaşlara, "Plazma bağışında bulunun" çağrısı