Beyşehir turizminde yeni açılım: Uçurtma sörfü

Beyşehir turizminde yeni açılım: Uçurtma sörfü

Deneme uçuşları yapılan uçurtma sörfü yapılmaya başlandığında, Beyşehir'in turizm ve ekonomisine önemli katkı sağlayacak

29 Temmuz 2020 - 17:19

Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Hava Sporları Kulübü işbirliğinde düzenlenen kitesurfing (Uçurtma sörfü) sporu Beyşehir gölünde ilk kez yapıldı.

Beyşehir’e gelen sporcular ve Beyşehir Hava Sporları Kulübü ile gölde sörf yapılacak yerlerde keşif çalışmaları yaparak, Karaburun plajı ve Kültürpark plajında deneme sörfleri yaptı. Yapılan denetimlerin olumlu geçmesi ile çalışmaların devam edeceği ve Beyşehir gölünde kitesurfing (Uçurtma sörfü) sporunu kalıcı hale gelmesi sağlanacağı bildirildi.

Uçurtma sörfü sporcusu Doç. Dr. Burkay Kutluhan Kaçıra, Beyşehir’de İlk olarak 3 adada uçurtma sörfü için inceleme yaptıklarını ifade ederek, adaların sahil ve rüzgâr yönünden zayıf olduğunu, ancak ilçe merkezinde ve Karaburun’da bulunan plajın bu sporu yapmak için elverişli olduğunu kaydetti.

Kaçıra, "Karaburun plajında, kuzey, doğu ve batı yönünde esen rüzgârla uçurtma sörfü yapılabilecek. Kültürpark içerisinde bulunan yapay plajın da bu sörfe elverişli olduğunu belirtmek isterim. Beyşehir’de uçurtma sörfüne yatkın doğal bir yapı var. Yapılacak iyi bir tanıtım ile yerli ve yabancı turistler buraya çekilebilir. Uçurtma sörfü, ilçeye turizm açısından önemli getiri sağlayacaktır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık