Beyşehir protokolü asırlık çınarların Anneler Günü’nü...

Beyşehir protokolü asırlık çınarların Anneler Günü'nü kutladı

Beyşehir’de şehit anneleri, 100 yaş üstü anneler, Anneler Günü'nde unutulmadı

10 Mayıs 2020 - 17:16

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Beyşehir Belediye Başkan Vekili Eyyup Özpınar, kurum amirleri ve vefa sosyal destek grupları Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır'ın Müftü Mahallesi'nde yaşayan 101 yaşındaki annesi Melek Bayındır ile Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan 100 yaşındaki Fatma Avcu ve Akçabelen Mahallesi'nde yaşayan 102 yaşındaki Hatice Şanlı’yı (104) evlerinde ziyaret etti. Çiçekler Mahallesi'ndeki şehit annesi Ayşe Kaya’nın ziyaretinde ise duygu dolu anlar yaşandı.

"Asırlık çınarların" Anneler Gününü kutlayarak, hediye ve çiçek veren Kaymakam Özdemir, onlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın 101 yaşındaki annesi Melek Bayındır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Oğlumdan Allah razı olsun çok çalışıyor, ben yaptığı çalışmalarını duyuyorum ve mutlu oluyorum. Bana Anneler Günü'nde bu güzel duyguyu yaşattığı için Allah ondan razı olsun, Rabbim güç kuvvet versin” dileklerinde bulundu.

Kaymakam Özdemir, 100 yaşını aşmış anneleri ziyaret ederek, onların hayır dualarını aldıklarını belirterek, "Anneler Günü münasebetiyle tüm annelerimizin ellerinden öperim. Bu gün öncelikle şehit annelerimizi ziyaret ettik. Diğer taraftan İçişleri Bakanlığımızın projesi kapsamında 100 yaş üstü annelerimizi ziyaret ettik. Ama esasında yılın 365 günü anneler günüdür. Zaten şehit annelerimizi ve 100 yaş üstü ninelerimizi zaman zaman ziyaret ediyoruz. Toplumumuzun en temel ve en dinamik taşlarıdır annelerimiz ve özellikle yaşlılarımız. Hükümetimiz de sokağa çıkma kısıtlaması getirirken özellikle 65 yaş üstü ve 20 yaş altı, yani geleceğimizle geçmişimizi koruma altına aldı. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün de saat 11.00 ile 15.00 arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olarak gezecekler inşallah. 'Cennet annelerin ayaklarının altındadır' düşüncesinde yetişen insanlar olarak gerçekten annelerimize gerekli değeri ve ehemmiyeti vermemiz gerekiyor. Bu vesile ile hayatını kaybeden annelerimize ve yaşayan bütün annelerimize selamlarımı şükranlarımı sunuyorum”diye konuştu.

Başkan Vekili Özpınar ise tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak şunları söyledi: “Beyşehir Belediyesi Başkanlığı adına tüm annelerimizin anneler gününü en İçten duygularımla kutluyorum. Bu organizasyona imza atan kaymakamlığımıza da teşekkür ediyorum. Anneler toplumun bütün yükünü omuzlarında taşıyan kale gibi sağlam insanlardır. Dinimiz annelerimize büyük kıymet vermiştir. Toplumda yaşadığımız tüm sıkıntıların tüm hastalıkların tüm şehitlerin acısını yaşayan annelerimizdir. Bu noktada annelerin kıymetini anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini düşünüyorum. Anneler günü etkinlikleri kapsamında özellikle 65 yaş üstü ve 100 yaş üstü annelerle ilgili olarak ziyaretler gerçekleştirildi. Şehit anneleri ziyaret edildi. Bu tür programlar devam edecektir. Bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
CİB Konya İl Müdürü Fidancı'nın tayini çıktı
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli
Dülger’in adı bir caddeye verilmeli