Beyşehir Motosiklet Festivali’ne hazırlanıyor

Beyşehir Motosiklet Festivali'ne hazırlanıyor

Beyşehirli motosiklet tutkunları “motor festivali” için buluşarak, program hakkında fikir alışverişinde bulundu

03 Aralık 2019 - 12:14

Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren motosiklet tutkunları, Beyşehir’de ilk kez düzenlenmesini planladıkları “motor festivali”ni görüşmek için bir araya geldi. 

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, dernek bünyesinde bisiklet ve trekking doğa yürüyüşleri toplulukları ile fotoğraf kulübünün faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, bu topluluklar arasına platform olarak bir yenisini daha eklemek istediklerini söyledi.

Bu kapsamda Beyşehir ilçesi genelinde dernek, farklı topluluk ya da grup isimleriyle faaliyet gösteren motosiklet tutkunlarını da aynı çatı altında biraraya getirmek istediklerini belirten Büyükkafalı, “İlçemizde motosiklet sevdalısı olan bu topluluk ve grupları derneğimiz bünyesinde faaliyet gösteren birer etkinlik kolu olarak aramıza dahil etmek için düğmeye bastık. Bu anlamda, ilçemizdeki tüm motosiklet tutkunlarının katılımıyla ortak bir toplantı icra ettik” dedi.

BEYŞEHİR MOTOR FESTİVALİ’NE DOĞRU…

Beyşehir bölgesinde motosiklet sporlarıyla ilgilenen çok sayıda motosiklet tutkunu olduğunu da vurgulayan Büyükkafalı, bunların bir arada etkinlik yapabilecek yetenek ve kabiliyetini geliştirmek istediklerini belirtti.

Büyükkafalı, yürüttükleri yeni çalışmaya ilişkin de şu bilgileri verdi:

“Motosiklet tutkunları olarak kurulmuş olan bir dernek ve ayrıca kulüp, arkadaş grupları da var. Her türlü motosiklet etkinliklerini yıl içerisinde yapıyorlar. Ama bu böyle kendi aralarında  sınırlı kalıyor. Etkinlik ve tanıtım anlamında güçlü olan derneğimiz çatısı altında başka bir etkinlik kolu kurarak bölgemizdeki tüm motosiklet tutkunlarını biraraya getirmek, böylece bu alanda da birlikteliği sağlamak istedik. Amacımız; henüz İç Anadolu Bölgesi’nde yapılmayan bir motor festivalinin bu kuracağımız platform tarafından yapılmasını sağlamak. Böylece ilçemize bir Beyşehir Motor Festivalini de kazandırmak istiyoruz. Türkiye genelinde bu spora gönül vermiş olan çok sayıda insan var. Bu yolla bölgemizi de tanıtmayı hedefliyoruz. Bu birliktelik, inanılmaz bir destek aldı ve ilk toplantımızda salonumuz yeterli gelmedi. Tüm dernek grup ve diğer motorseverlerin tam desteği ve ilgisi ile bu birliktelik şu an oluşmuş durumda. Toplantıda, Beyşehir Motosiklet Platformu’nun Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde oluşmasına karar verildi. 11 gönüllü kişi ile Beyşehir Motor Festivali Çalışma Grubunu da oluşturduk. Bu birlikteliğe katılan dernek ve gruplarımız ise şöyle: Beyşehir Enduro Motosiklet Külübü Derneği, Huğlu HUMOS, Huğlu Enduro Kulübü, Beyşehir Motosiklet Kulübü, Bey Erduro Grubu, Kurucuovalı Motorize Ekibi, Beyşehir Asil Jawacılar Grubu. Bu birlikteliğe inanan ve destek veren tüm motor severlere aramıza katılmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti