Beyşehir Karaburun Plajı’nda kontrollü tatil

Beyşehir Karaburun Plajı'nda kontrollü tatil

Beyşehir Belediyesi ekipleri, bayram nedeniyle yoğunluk yaşanan Karaburun Plajı'nda giriş çıkışları kontrollü gerçekleştiriyor

02 Ağustos 2020 - 16:20

Beyşehir'de Karaburun Plajına, giriş ve çıkışlar kontrollü olarak sağlanıyor.

Konya Ovası'ndaki Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü sahili, Bayram dolayısıyla yoğun ilgi görüyor. Gölün suyunda serinleyen ziyaretçiler, aynı zamanda meşe ormanları arasında kamp yapma olanağı da buluyor. Koronavirüs salgını nedeniyle Beyşehir Belediyesi tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak hazırlanan Karaburun Plajında, şezlong ve şemsiyeler sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yerleştirildi. Görevliler de sık sık sosyal mesafe kurallarını ihlal edenleri uyarıyor.

Bayram yoğunluğu dolayısıyla Beyşehir Belediyesi ekipleri, plaj içerisindeki giriş çıkışları kontrol altına alıyor. Salgın sebebi ile plaj içerisindeki sosyal mesafe kurallarını dikkate alan belediye ekipleri, içeride olası yoğunluğun yaşanmaması için giriş çıkışları bekletmeli olarak koordine ediyor. Alınan tedbirler doğrultusunda giriş ve çıkışlarda ziyarete gelen vatandaşlara ateş ölçümü yapılıyor. Öte yandan ekipler sık sık vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyması için telsiz anonsları ile uyarılıyor.

Beyşehir Belediyesi'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Bayram öncesi plajımızın her noktasında dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapıldı. Ziyaretçilerimize tedbirlerimiz çerçevesinde ateş ölçümü yapıyor, maske takmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşlarımızı olası salgından korumak için plaj içerisindeki sosyal mesafeye dikkat edip, yoğunluğu azaltmak için giriş ve çıkışları kontrollü olarak yapıyoruz. Yani içerideki yoğunluk azaldıkça beklettiğimiz vatandaşlarımızı dönüşümlü olarak içeri alıyoruz. Bu uygulamada amacımızın tamamen vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tutmak olduğunu belirtmek isteriz. Onların herhangi bir hastalığa yakalanmamaları için böyle bir çalışma yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan bu konuda anlayış bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık