Beyşehir Gölü’nün muhteşem manzarası ziyaretçi çekiyor

Beyşehir Gölü'nün muhteşem manzarası ziyaretçi çekiyor

Ülkemizde güneşin doğuşunun ve batışının izlenebileceği en güzel yerlerden biri olan Beyşehir gölündeki, Beyşehir Milli Parkı ile Kızıldağ Milli Parkı ziyaretçilerini bekliyor

06 Aralık 2019 - 12:00 - Güncelleme: 06 Aralık 2019 - 12:26

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 1993 yılında milli park ilan edilen ve ülkemizin sınırları itibari ile en büyük ikinci milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı eşsiz gün batımı manzarası ile ziyaretçilerini bekliyor.

Özellikle gün batımında farklı renklerin göldeki dansına şahit olacağınız milli park, akşam saatlerinde fotoğraf tutkunlarının akınına uğruyor. Gurup vakti göl üstünde oluşan renkler kartpostallık fotoğraflar veriyor. Günbatımında balıkçı teknelerinin göl üzerinde bıraktığı izlerse sanki balıkçıların suya attıkları bir imza misali seyrine doyulmaz bir görüntü oluşturuyor.

Beyşehir Gölü’nün bir diğer ucunda yer alan 1969 yılında milli park ilan edilen ülkemizin sınırları itibari ile en büyük üçüncü milli parkı olan Kızıldağ Milli Parkı ise muhteşem gün doğumu manzarasını görme fırsatı sunuyor. Dedegöl Dağı’nın zirvesini de içinde barındıran park ziyaretçilerine masalsı bir şölen sunuyor.

Gölün etrafını çevreleyen iki ayrı milli parkın birinde görkemli gün doğumu izlenirken diğerinde muhteşem gün batımına şahit olmak mümkün. Ailece unutulmaz bir gün için sabahı Kızıldağ Milli Parkı’nda birer bardak sıcak çay ile karşılayıp, gün batımını Beyşehir Gölü Milli Parkı’nda Türk kahvenizi yudumlayarak izlemek hoş bir anı bırakıyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce ziyaretçi memnuniyeti için her iki alana da yapılan manzara seyir terasları, ziyaretçi tanıtım merkezi, kuş gözlem kulesi gibi yatırımlar neticesinde alanlardaki ziyaretçi sayıları her geçen gün artıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu