Beyşehir’de sanat, kaldığı yerden devam ediyor

Beyşehir'de sanat, kaldığı yerden devam ediyor

Beyşehir Belediyesi tarafından kurulan Kültür ve Sanat Merkezi’nde, normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte kültür ve sanatsal faaliyetler başladı

15 Haziran 2020 - 19:33

Beyşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Beyşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde kültürel ve sanatsal faaliyetler, normalleşme süreciyle birlikte yeniden başladı.

Atatürk Caddesi üzerindeki Kültür ve Sanat Merkezinde, on farklı odada yürütülen çalışmalar başlarken, Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de katkı ve destekleriyle oluşturulan bölümler faaliyet göstermeye başladı. Kültür ve Sanat Merkezinde çinicilik, dekorasyon, atıktan sanata, hobi, çömlek ve seramik boyama, süs kabağı işlemeciliği, müzik, ahşap boyama ve resim çalışmalarının yanı sıra Selçuklu halılarının dokunduğu atölyeler de hizmet vermeye başladı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde açtıkları Beyşehir Belediyesi Kültür ve Merkezi’nde oluşturdukları kültür ve sanat atölyelerinde normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte faaliyetlerin başlamasından dolayı yaşadığı memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Bayındır, “Beyşehir ve yöresinin geçmişten günümüze gelen çok zengin bir kültür ve sanat potansiyeline sahip olduğunun biliyoruz. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirebilmek için çalışmalara hız verdik” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşiyoruz ama rakamlar korkutuyor
Normalleşiyoruz ama rakamlar korkutuyor
Konya hala kırmızı
Konya hala kırmızı