Beyşehir’de muhtarlarla koronavirüs toplantısı

Beyşehir'de muhtarlarla koronavirüs toplantısı

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Meclis salonunda muhtarlarla bir araya geldi. Bayındır, muhtarlara koronavirüs salgını ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

25 Mart 2020 - 14:07

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele eylem planı kapsamında muhtarlarla bir araya gelen Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, "Mahallelerimizin eksiklerini biliyoruz. Yeni gelişen veya göremediğimiz sorunları sizin aracılığınızla öğreniyoruz. Bu nedenle muhtarlar toplantısını da önemsiyoruz" dedi.

Muhtarların taleplerini paylaşmasının ardından koronavirüs salgınının öneminden bahseden Bayındır, millet olarak, Beyşehir olarak, hep beraber ve her zaman devletinin yanında olduklarını vurguladı. Bayındır, son günlerde dünyayı kasıp kavuran koronavirüsü felaketinin karşısında da birlik olmak ve yardımlaşmak zorunda olduğumuzu kaydetti.

Muhtarlara bu işin hassasiyetini ve önemini anlatmak için toplantı düzenlediklerini ifade eden Bayındır, "Milletimizin uğrayacağı en ufak bir zarar bizi derinden yaralar. Tedbirlerimizi doğru alırsak, temizliğimizi doğru yaparsak bu salgını atlatmış oluruz. 65 yaş üstü için bazı yasaklar geldi, ben de 70 yaşıma girdiğime göre yasaklılardan sayılıyorum ama sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız belediye başkanlarını ve bazı yetkilileri bu konuda muaf tuttu. Çünkü biz gecemizi gündüzümüzü size harcamak zorundayız. Görevimizin başındayız. 65 yaş üstü yaş vatandaşlarımız için Zabıta Müdürlüğümüz AVM’lerle de görüşerek vatandaşlarımızın eksiklerini tamamlamaya başladı. Başta Kaymakamımız, belediyemiz, devletimizin kurumlarıyla, istişare ile dayanışma ile kol kola el ele birlikte çalışacağız. Onlardan gelen bu talepten ötürü başta Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Metli kardeşim başta olmak üzere bütün muhtarlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı önlem amaçlı dezenfeksiyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Bayındır, vatandaşlardan da tedbirli olmalarını istedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PFDK'dan Konyaspor'a maske cezası
PFDK'dan Konyaspor'a maske cezası
Beyşehir tıbbi aromatik bitkilerle kalkınacak
Beyşehir tıbbi aromatik bitkilerle kalkınacak