Beyşehir’de lösemiye dikkat çeken etkinlik

Beyşehir'de lösemiye dikkat çeken etkinlik

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Lösemi Haftası münasebetiyle “maskeme değil, gözlerime bak” farkındalık etkinliği düzenlendi

05 Kasım 2019 - 11:35

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi bahçesinde hafta çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenci ve öğretmenler, katılımcılar lösemili hastalara destek vermek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla biraraya gelerek maske taktı.  

Etkinlikte, hastalık hakkında katılımcılara bilgiler verilirken, löseminin bulaşığı bir hastalık olmadığı, hastaların maskeleri, etraflarından mikrop almamak ve korunmak için kullandığı belirtilerek, löseminin her yaşta görülebileceğine dikkat çekildi. Ayrıca, löseminin çaresi olmayan bir hastalık olmadığı, aksine iyi bir tedavi ve moral desteği ile yüzde 85’lere varan oranda iyileşme sağlanabilen bir hastalık olduğu vurgulandı.

Etkinlikte, aynı okulda öğrenim gören 15 yaşında iken “Hodgkin Lenfoma” kanseri teşhisi konulan Aysu Gümüşkan’a da öğrenci arkadaşları tarafından moral ve destek vermek amacıyla başına taç giydirildi.  

Programın sonunda okuldaki tüm öğrenciler ve katılımcılar asker selamı vererek hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Kendir, Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.sıtkı Küçükbuzcu, Okul Müdürü İrfan Karabacak, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Başardık"
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu