Beyşehir’de kar temizleme çalışmaları başladı

Beyşehir'de kar temizleme çalışmaları başladı

Beyşehir’de Mart ayında etkili olan kar yağışı, ilçe merkezi ve bağlı yerleşimleri beyaza bürüdü.

17 Mart 2020 - 15:23

Beyşehir'de dün ikindi saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı ilçe merkezinde ve yerleşim merkezlerinde ise yer yer 25–30 santimetre kar kalınlığı oluşturdu.

Beyşehir Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik işleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler müdürlüğüne bağlı ekipler, kar yağışının etkili olduğu yerlerde temizlik çalışması başlattı. İlçe merkezinin dış mahallelerinin yollarını ulaşıma açık tutabilmek için mesai yapan ekipler, Beyşehir'e bağlı Kurucuova, Gölyaka, Dumanlı, Yeşildağ, Huğlu, Üzümlü ve Ecirli bölgelerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Özellikle ilçe merkezinde etkisini gösteren kar yağışında ekipler gece gündüz kazma kürek ve iş makinaları ile kar temizleme çalışmalarına devam etti. Sabah saatlerinde ise özellikle eğimli yollarda buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yürütüldü. Belediye ekipleri, yolların yanısıra yaya trafiğinde olumsuzluklar yaşanmaması için kaldırımlarda da kar temizliği yaptı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, tüm bölgelerin kontrol altında olduğunu belirterek, bu dönemde de Mart ayının kapıdan baktırıp, kazma kürek çalışmalar yaptırdığını dile getirdi.

Atasözü ile örnek veren Bayındır, “Kış mevsimini geride bırakıyoruz. Bu mevsimin bereketini yaşıyoruz. Ekili tarım alanlarına, su kaynaklarımıza, gölümüze ve son zamanlarda başımıza illet olan koronavirüse bu yağışlar inşallah deva olur. Yüce yaratan bizleri öyle güzel mükâfatlandırıyor ki bunu görmemek elde değil. Kar yağışı münasebeti ile ilçemizin tüm mahallelerinde kar var. Belediye olarak gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kar yükü alarak yıkılan ağaçların budama çalışmaları yürütülüyor. Kısaca ilçemizin her noktasında ve alanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Karla mücadele mesaisinde çalışmalara nezaret ederek bu sınavı başarıyla geçen birim müdürlerimize ve ekiplerimize teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanayiye doktor unvanlı eleman yetişecek
Sanayiye doktor unvanlı eleman yetişecek
"Konya sandıkta verdiği desteği masada alıyor"