Beyşehir bu kış doğalgaza kavuşuyor

Beyşehir bu kış doğalgaza kavuşuyor

Beyşehir Belediye Başkanı Bayındır, Eylül ayı Meclis Toplantısında doğalgazda gelinen son aşamayı anlatarak, ilçenin bazı bölgelerinde bu kış doğalgaz kullanılmaya başlanacağını açıkladı

08 Eylül 2020 - 15:24

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Eylül ayı Meclis Toplantısı'nda belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bayındır, çalışmaları hızla devam eden doğalgazın, bu kış bazı mahallelerde kullanılmaya başlanacağını söyledi.

Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi'nde meclis üyeleri ve belediyenin birim müdürleri ile bir araya gelen Başkan Bayındır, ilçede yapılan hizmetleri emin adımlar ile hep birlikte yerine getirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Başkan Bayındır, “Şehrimizde sözünü verdiğimiz çalışmaları emin adımlar ile bir bir yerine getiriyoruz. Bu manada çalışmalarımızı hep birlikte koordine olarak ve üst düzey görüşmeler yaparak devam ettiriyoruz. Şehrimizi ilgilendiren doğalgazla ilgili mesafe iyi gidiyor. Şu an yüksek basınçlı boru hattındaki döşemeler hemen hemen bitti. Bu sene ilk olarak cips fabrikasının vanasından bağlayacaklar, bir dahaki yıla bütün mahallelerde devreye girecek şekilde hazırlıyorlar. Yeni Mahalle’nin kalan bölümü olmak üzere 2020 yatırım planlarında yer alan Hacı Akif, Evsat, Esentepe ve Beytepe mahallelerinde yaşayan hemşehrilerimiz bu kış doğalgaz konforunu yaşamaya başlayacak" dedi.

GÜNLÜK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Belediyenin günlük çalışmalarının rutin olarak devam ettiğini vurgulayan Bayındır, üreten belediye mantığı ile çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Bayındır şöyle devam etti: “Parke işlerini bütün beldelerde, mahallelerde devam ettiriyoruz. Üretim kendimizin, maşallah arkadaşlar güzel işler çıkarıyor. Stokta çokça parke var. Ekip sayısı yönünde sıkıntılarımız var ama normal. Her yere ya da her mahalleye 10’ar kişi koysan bu işin içinden çıkılmaz. Derli toplu ve bölge bölge çalışmalar yaparak emin adımlarla ilerliyoruz. Onun haricinde sathi asfaltaları, kaplamaları devam ediyor. Bahçelievler ve Müftü mahallelerindeki hemşehrililerimiz, toz yutmasın, çamur olmasın diye çalışmalarımızı bu bölgelerde sürdürüyoruz. Akabinde doğalgazın geçeceği yerlerin hesabını yaparak bu bölgeleri tamamen bitinceye kadar beklemeye alıyoruz. Yine bu bölgelerde de yama ve tamir çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın mağduriyetini gideriyoruz. Bu konuda çok şikayet alıyoruz ama alt yapı çalışmaları bitene kadar bu mantıkta devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerime anlayışından dolayı teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PÜİS yönetimine Konyalı iki isim
PÜİS yönetimine Konyalı iki isim
Ekici'den Dünya Gazeteciler Günü kutlaması
Ekici'den Dünya Gazeteciler Günü kutlaması