Beyşehir Belediyesi’nden, üniversite öğrencilerine gezi

Beyşehir Belediyesi'nden, üniversite öğrencilerine gezi

11 Ekim 2019 - 16:28

Beyşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü’nde eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik kültür ve doğa gezileri düzenlemeye başladı.

Beyşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen kültür ve doğa gezisi programına Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi’nde bu yıl öğrenime başlayan ilçe dışından gelen 43 öğrenci katıldı.

Akademisyen hocaları nezaretinde tura katılan öğrenciler gezi kapsamında Beyşehir Gölü Milli Parkı çevresini gezerek yakın kıyısındaki adaları da seyir teraslarına çıkarak yakından görme ve tanıma imkanı bulurken,  Beyşehir’in tarihi Kubadabad Sarayları, Eflatunpınar Hitit Kutsal Anıtı, Yeşildağ Leylekler Vadisi ve İskele, Adaköy Leylekler Tepesi ve tarihi Su Değirmeni ile Hüyük ilçesinde bulunan sanatçılara ait kerpiç evlerin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü’nü de ziyaret etti. Öğrencilere, ziyaret ettikleri mekanlar hakkında bilgiler verildi.

Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, Beyşehir Ali Aknanat Kampüsü’nde bulunan fakülte ve yüksekokullara bu yıl yerleşerek Beyşehir’de yükseköğrenim görmeye başlayan ilçe dışından gelen üniversite öğrencilerinin  2 ya da 4 yıl boyunca tahsil görüp misafir olacağı ilçeyi daha yakından tanıması amacıyla Belediye olarak düzenledikleri kültür gezisi programlarını devam ettireceklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor