Beyşehir Belediyesi eski araçlarını hizmete kazandırıyor

Beyşehir Belediyesi eski araçlarını hizmete kazandırıyor

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, faal hale getirdikleri araçlarla birlikte kamyon ve iş makinesi sayısını artırdıklarını söyledi

29 Kasım 2019 - 10:34

Beyşehir Belediyesi kademelerinde geçmiş dönemde atıl vaziyette bırakılarak çürümeye terk edilen bazı araç ve ekipmanların yeni dönemde tekrar faal hale getirilerek ayağa kaldırıldığı ve yürür hale getirildiği bildirildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaptığı açıklamada, göreve geldiklerinde kurum olarak araç filosunda 2 greyder, 5 kamyon varken, bu sayıyı faal hale getirdikleri araç ve iş makineleriyle daha da artırdıklarını belirterek, “Şimdi kamyon sayımızı 7’ye, makine sayımızı da 9’a çıkardık. Küçük çaplı Beko Loder (kazıyıcı-yükleyici) kavramında olan makinelerimizi ayağa kaldırdık, 5-6 tane oldu” dedi.

Başkan Bayındır, açıklamasında, kademelerde hurdalığa terk edilen ve parça eksiği olan araç ve iş makinelerinde birinden sökülüp diğerine takılarak, eksikliklerin tamamlandığını, bu araçları yeniden faal hale getirerek hizmete hazır hale getirmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.

Bayındır, şunları söyledi:

“Geçmiş dönem belde ve köy statüsünde olan yerleşim merkezlerinde bırakılmış araç ve iş makineleri var mı, yok mu, önü ardı aranmamış, ambar kaydı ve envanteri yapılmamış. Yani bir sürü araç kayıtlara girilmemiş. Daha doğrusu 2014’ten itibaren beldeler ortadan kalkıp Büyükşehir’e geçtikten sonra bu yerleşimlerimizden gelen araçlar getirildiği gibi, bırakıldığı gibi… Ama tekeri iyi olanı ya da şasesi iyi olanı veya motorundaki herhangi bir parçayı alarak bir diğerini tamamlamaya çalışmışlar. Birini öldürerek birini yaratmışlar, biz onu da diriltiyoruz şimdi. Eksiği bir yerlerden bulup geliyoruz. Kısa mesafeli yerlerde hafriyat için mesela AS 900 kamyonu ufak tefek bir değişiklikle şu an faal haline getirdik. Amacımız daha çok zaman kazanmak, maddi kayba uğramamak, araçlarımızı yürür hale getirip tasarruf sağlamaya gayret ediyoruz. Yeni makine almaktansa, mevcut makinaları iyi hale getirip belediyemizi bir masraftan daha kurtarmaya gayret ediyoruz."

Bu çalışmaları yürütürken tasarruf etmeyi ve para kaybını önlemeyi amaçladıklarını ifade eden Bayındır, “Bu yıl, neyi nereden kısabiliriz ama işi hiç aksatmadan ne ile o işi yapabilirizin mücadelesini veriyoruz. Tabi hizmet de yapıyoruz. Çok mu, bu yıl dolu mu geçti? Hayır.Ama payımız çokça kesiliyor; yüzde 41’lere varılıyor. Ona da razıyız. Zira devlet olmazsa millet olmaz” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti