"Bera Holding’i büyütmeye devam ediyoruz"

"Bera Holding'i büyütmeye devam ediyoruz"

Bera Holding'in bayram öncesinde gerçekleştirdiği genel kurulda konuşan Başkan Alaboyun, "Yüklerimizden kurtulduğumuz 2020 ve sonrasında büyümeye devam ediyoruz" dedi

04 Ağustos 2020 - 13:14

Bera Holding A.Ş. 2019 ikinci Olağan Genel Kurulu'nu 29 Temmuz Çarşamba günü Bera Otelde da ortakların katılımıyla yapıldı. Üç saati aşkın süren genel kurula doğrudan katılamayan ortaklar için MKK (Merkezi Kayıt Kuruluşu) e-Genel Kurul web sayfası üzerinden canlı yayın yapıldı. Pandemi nedeniyle gelemeyen ve yurt dışında bulunan diğer ortaklar oylarını da canlı yayın üzerinden kullandı.

Açılışın ardından yoklama yapılarak toplantı Divan Başkanlığı oluşturuldu. Başkanlığı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun'un yaptığı genel kurulda divan tutanak yazımı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Kaya tarafından gerçekleştirildi. Bakanlık temsilcisinin de hazır bulunduğu Divan Yönetimi’nde yönetim kurulunu temsilen Başkan Yardımcısı Mustafa Ulvi Bezirci de hazır bulundu.

FİZİKİ HİSSE SENEDİ SAHİBİ ORTAKLARIMIZ HİSSE SENETLERİNİ KAYDİLEŞTİRMELİDİR

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Ali Rıza Alaboyun, holding bünyesinde 2019 yılındaki gelişmeleri anlattı. Alaboyun, Aralık ayında yürürlüğe giren 7194 sayılı yeni düzenlemeye atıfta bulunarak, “7194 sayılı yasa ile tüm ortaklarımızın ortaklık statüsü kanuni bir zemine kavuşarak devlet güvencesine alınmıştır. Yurtdışında bulunan ve fiziki hisse senetlerini kaydileştirmeyen ortaklarımıza buradan SPK’nın ilgili kanunu gereği çağrıda bulunuyorum. Bu ortaklarımızın en kısa sürede borsaya kotasyonlarını tamamlamalarını ve hisselerini kaydileştirmelerini öneriyorum. Bera Holding olarak SPK’ya başvurarak Haziran 2020 tarihinde yüzde yüz sermaye artırışına gitmiş bulunuyoruz. Bu sermaye artışı neticesinde de fiziki hisse senedi sahibi ortaklarımızın herhangi bir hak kaybına uğramaması ve rüçhan hakkının kullanılabilmesi için fiziki hisse senetlerini merkezi kayıt kuruluşuna mutlaka kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Yurt dışındaki ortaklarımızı bu durumdan haberdar etmek üzere yurt dışı TV kanallarında, yurt dışı baskısı yapan gazetelerde ve holding web sayfamızda ayrıntılı açıklama yapılmıştır” dedi.

GÜÇLÜ SEKTÖRLERDE DİKEYDE BÜYÜME AMACINDAYIZ

Gelinen nokta itibariyle özellikle Savunma Sanayi Müsteşarlığı bünyesinde yürütülen M4K (Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı) projesinin sona erdiğini ve teslimatın temmuz ayı içerisinde sorunsuz olarak tamamlandığını ifade eden Alaboyun; “Bera Holding olarak, özellikle güçlü olunan sektörlerde dikeyde büyümeye devam etmek istiyoruz. Savunma Sanayinde elde etmiş olduğumuz tecrübeler ışığında yeni projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Kombasan Kağıt A.Ş. halen kendi sektöründe Türkiye’deki en önemli 4 tesisten biridir. Kısa vadede kâğıda olan yatırımımızı yeni üretim hatları ilave ederek artırmayı hedefliyoruz. Rulman üretimi ülkemiz için halen stratejik öneme haiz olup Romanya URB fabrikamızda edindiğimiz tecrübemizi yeni yatırımlarla daha da geliştirme çabasındayız” diye konuştu.

Önümüzdeki birkaç yılın Bera Holding açısından çok daha parlak olacağını ifade eden Alaboyun, “Ekim 2019’da 2.2 TL seviyesinde olan hisse senetleri hali hazırda 8,5 seviyelerinde seyretmektedir. Önümüzdeki üç-dört yıllık dönemi çok önemsiyoruz. Planlanmış olan stratejik yatırımlarımız, holding hisse değerimizi daha da yukarıya taşıyacaktır” ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ ÜÇ YILLIK DÖNEM ÇOK DAHA PARLAK OLMAYA NAMZETTİR

Divan teşekkülünün ardından genel kurulu gündemine geçildi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunup müzakere edilmesinden sonra Bağımsız Denetleme Raporu ve finansal tablolar okunarak ve müzakere edildi ve onandı.

Genel kurulda hazır bulunan ortaklara her bir gündem maddesi için 5’er dakikalık söz hakkı verildi, yurt dışından katılan ortakların genel kurul maddelerine dair öneri ve isteklerinin alındı.

Dilek ve temenniler sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, ortaklara teşekkür ederek, “Yönetim Kurulu olarak seçildiğimiz günden bu yana, ortaklarımızın hassasiyetini odağımıza alarak ve misyonumuzun farkında olarak büyük bir iyi niyet ve samimiyetle Bera Holding’i büyütmeye devam etmekteyiz. Yüklerimizden kurtulduğumuz 2020 yılı ve sonrasındaki üç yıllık dönem, ortaklarımız, hissedarlarımız, çalışanlarımız ve holdingimiz açısından çok daha parlak olmaya namzettir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı