Bera Alanya Otel’de sıfır atık hassasiyeti

Bera Alanya Otel'de sıfır atık hassasiyeti

Bera Alanya Otel, bahçe, servis, kat hizmetleri, mutfak, ofisler, spa & wellness, fitness alanı, kuaför hizmetlerinde kaynağında atık ayrıştırma işlemi yapılmaya başladı

20 Ocak 2021 - 12:59

Bera Holding’in Antalya Alanya’da faaliyet gösteren Bera Alanya Oteli, ‘sıfır atık’ belgesi aldı. Hizmet vermeye başladığı günden bu yana ‘çevreyi daha iyi nasıl koruruz’ anlayışını hep odağına alan ve Güvenli Turizm Sertifikasına sahip tesis, bu belge ile çevre dostu çalışmalarını taçlandırdı.

Sıfır atık sisteminin kurulmasına yönelik çalışmalarına Ağustos 2020’de başlayan Bera Alanya Otel, detaylı analiz çalışmaları sonucunda otel içinde bulunan atık biriktirme ekipmanları ve geçici depolama alanlarında renovasyona gitti. Sürdürülebilir bir gelecek için hedefleri ve yasal mevzuat gereklilikleri doğrultusunda kurulan sıfır atık sistemi, otelin tüm alanlarında uygulanmaya başlandı. Bahçe, servis, kat hizmetleri, mutfak, ofisler, spa & wellness, fitness alanı, kuaför hizmetleri de dahil olmak üzere tüm alanlarında ‘sıfır atık’ yönetmeliğine uygun şekilde, kaynağında atık ayrıştırma işlemi yapılmaya başlandı.

Otelin teknik servis alanlarında ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce onaylanmış atık yönetim planı kapsamında tehlikeli ve tehlikesiz atıklar ayrı ayrı toplanıyor. Biriktirilen tüm atıklar çevreyle uyumlu şekilde lisanslı atık işleme tesislerine gönderiliyor ve tüm personele düzenli olarak sıfır atık ve çevre bilincine dair düzenli eğitimler veriliyor. Bera Alanya Otel, Covid-19 salgını sebebiyle ortaya çıkan tüm maske eldiven ve diğer atıkları yasal mevzuatın gerekliliklerine uygun olarak toplarken çevre ile uyumlu şekilde yönetimini de sağlıyor.

Bera Alanya Otel Genel Müdürü Kazım Öztoklu, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma için ‘sıfır atık’ dönüşümünün önemine dikkat çekerek, atık yönetim felsefelerine dair şunları söyledi: “Üzerinde yaşadığımız gezegenimiz ve ülkemiz adına israfın önlenmesi, denizlerimiz dahil tüm kaynakların verimli kullanılması, daha yeşil ve daha temiz bir dünya için, hepimize büyük görevler düşüyor. Bera Alanya Otel olarak bizler, çevre sorunlarının çözümünde her birey ve kurumun çok etkin şekilde rol alabileceğini düşünüyoruz. İnsanoğlu ivedilikle ben merkezli anlayıştan, insan ve doğa merkezli anlayışa geçmelidir. Unutulmamalıdır ki; doğa biz olmadan da var olabilir, biz ise doğa olmadan hayatımıza devam edemeyiz. Bera Alanya Otel olarak gelecek nesillere olan sorumluluğumuzu yerine getirmenin gururunu taşıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık