Belediye Başkanı adına dolandırıcılık

Belediye Başkanı adına dolandırıcılık

Konya'da iş adamlarının Meram Belediye Başkanı adına aranarak yardım talebiyle dolandırılmaya çalışıldığı ortaya çıktı

28 Ekim 2019 - 13:55

Konya'da iş adamlarının Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş adına aranarak, yardım talebiyle dolandırılmaya çalışıldığı bildirildi.

İddiaya göre, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bir iş adamını 0 537 424 30 34 numaralı telefondan arayarak, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un kendisi ile görüşmek istediğini söyledikten bir kaç saniye sonra Meram Belediye Başkanı olduğunu söyleyen kişi, işadamını arayarak, hal hatır soruyor. Telefondaki kişinin belediye olarak 120 fakir öğrenciyi giydireceklerini ve bunun 60’ını işadamına yazdığını söylemesi üzerine işadamı bu yardıma katkıda bulunmayı kabul ediyor. İşadamının telefonuna gönderilecek Sahra Helin Yordem adına açılmış Ziraat Bankası TR520001.0020.7972.7661.2350.01 nolu İBAN numarasına 12 bin 400 TL  yatırması isteniyor.

Telefon ile arayarak Başkan olduğu iddiasıyla yardım isteyen kişileri araştırmak isteyen iş adamı, arayan telefon numarasının Muhammed Sübhi Akil adlı bir Suriyeli’ye ait olduğunu tespit ediyor. Bunun üzerine Meram Belediyesi’ni arayarak, Belediye Başkan Yardımcılarına olayı anlatan işadamı, dolandırılmaya çalışıldığını anlıyor.

İsminin açıklanmasını istemeyen iş adamı, Konyalı sanayici ve iş adamları ile halkı, bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı uyanık olmaları konusunda uyardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Başardık"
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu