Bektaş’tan Filistin’e destek mesajı

Bektaş'tan Filistin'e destek mesajı

CHP Konya İl Başkanı Bektaş, Filistinli Müslümanların her zaman yanında olduklarını belirterek, Filistin halkının inanç ve ibadet hürriyetine getirilen kısıtlama ve yasaklara son verilmesini istedi

12 Mayıs 2021 - 17:36

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İsrail’in Filistinlilere saldırısını kınayarak, Filistinli kardeşlerimizle yüreklerimizin bir olduğunu söyledi. 

CHP olarak Filistin halkının yanında olduklarını kaydeden Bektaş, “Kudüs, üç semavi din içinde kutsal bir kadim şehirdir. Bu şehirde yıllardır yaşayan Filistinli kardeşlerimiz evlerinden, topraklarından edilmek isteniyor. İsrail’in bu insanlık dışı girişimi Uluslararası hukuka da insan haklarına da aykırı bir provokasyondur. İsrail’in Filistin halkına insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Dualarımız ve yüreklerimiz birdir. Antiemperyalist ve geçmişte Filistin mücadelesine en somut desteği vermiş bir siyasi geleneğin temsilcisi olarak mazlumlardan yana tavrımız güçlenerek devam edecektir. Filistin sorunu çözülmeden Ortadoğu'da yaşanan sorunların çözüme kavuşması imkânsızdır. Bunun içinde kalıcı bir barış ve anlaşma sağlanmalıdır. İsrail katliamcı politikalarını sürdürdüğü ve Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşimleri genişlettiği müddetçe uluslararası planda tecrit edilmelidir. Filistin halkının topraklarındaki her türlü işgal, ilhak, haksızlık ve adaletsizlikler son bulmalıdır. Evleri elinden alınan Filistinlilerin evleri geri iade edilmeli, inanç ve ibadet hürriyetine getirilen kısıtlama ve yasaklara derhal son verilmelidir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek