Bektaş: İktidar masa sandalye yakan esnafı bile görmüyor

Bektaş: İktidar masa sandalye yakan esnafı bile görmüyor

CHP Konya İl Başkanı Bektaş, ekonomik sıkıntılar içindeki esnafın pandemi ile daha da büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek, iktidarın ise masa sandalye yakan esnafı bile görmediğini söyledi

19 Mart 2021 - 13:16

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Başkanı Barış Bektaş, salgınla mücadele kapsamında Konya’nın Çok Yüksek Riskli İller arasında olması ve kademeli normalleşmeye geçememesinden dolayı ekonomik sıkıntı içindeki lokantacı esnafının gösterdiği tepkinin iktidarın esnafların yaşadığı sorunlara kayıtsız kalmakta ısrar ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Her zaman her yerde esnafların yaşadığı sorunları dile getirdiklerini kaydeden Bektaş, “Esnaflarımızın sorunları içinde bulunduğunu her zeminde anlatıyoruz. Ne yazık ki iktidar kayıtsız kalmakta ısrar ediyor. Bugün esnafın masa sandalye yakması, içinde bulundukları durumu anlatır diye umuyoruz. 7-8 aydır esnafımızın sorunlarını rapor ediyor ve kamuoyuna iletiyoruz. Genel durumun dışında bilhassa kahvehane, servis minibüsçüleri, lokantacılar, bakkallar ve kantinci esnafının çaresizliğini özellikle dile getirdik. Ancak CHP olarak esnafa karşılıksız verilecek desteklerin ekonomiyi canlandıracağı yönündeki telkinlerimiz dikkate alınmadı. Müzisyeninden esnafına intihar eden insanların sayısı hızla artıyor. İktidar yandaş 5 işadamını düşündüğünün yüzde biri kadar vatandaşı düşünmedi. Kongreler üst üste insan yığınlarıyla yapılırken, dükkânındaki 4-5 masada çiğköfte, tatlı, çorba vs satmasına izin verilmeyen esnaftan Bağ-Kur primleri tahsil edilmeye devam edildi. Bilhassa Konya esnafı diğer illere göre daha da fazla zarar gördü. Hukuki ve yasal hiçbir standart bırakmayan hükümet, Konya’ya üvey evlat muamelesi yaparak normalleşmeye dair esnafı rahatlatacak hiçbir adım atmadı. Ezilenlerin, alın teri ile geçinenlerin yanında olan CHP iktidarı ile bu adaletsizlik ortadan kalkacaktır. Konyalı hemşerilerimizi sandıkta gereğini yapmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekici'den Dünya Gazeteciler Günü kutlaması
Ekici'den Dünya Gazeteciler Günü kutlaması
Konya ihracatında yeni bir model: İhracat Koçluğu
Konya ihracatında yeni bir model: İhracat Koçluğu