Bektaş: Evdeki insanlara maddi destek yapılmalı

Bektaş: Evdeki insanlara maddi destek yapılmalı

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evden çıkmamaları kararını desteklediklerini belirterek, evde kalan vatandaşların ihtiyaçlarının temin edilmesi için maddi destek verilmesi gerektiğini söyledi.

03 Nisan 2020 - 15:54

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, partisinin olağanüstü yönetim kurulu toplantısını telekonferans yöntemiyle yaptı. Toplantıda, koronavirüs salgınında alınan tedbirler ve uygulamalar görüşüldü, parti çalışmaları konuşuldu.

Bektaş, koronavirüs salgını nedeniyle partinin kapalı olduğu dönemde teknolojik imkânlarla parti çalışmalarını aksatmadan yürüttüklerini belirterek, gelen talepleri değerlendirip, ilgili kurumlara ilettiklerini kaydetti. Vatandaşların salgından dolayı evde kalması noktasındaki çağrıyı savunarak, desteklediklerini ifade eden Bektaş, "Ancak evde kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının temin edilmesi için maddi anlamda yeterince destek verilmelidir. Bu süreçte kimsenin aşından, işinden olmaması gerekir. Bunun yanında, işten çıkarmalara bir sınır getirilmelidir. Ülkemizde işsiz olanların bir kısmı sigortalı, bir kısmı sigortasızdır. Ama sigortalı mıydı sigortasız mıydı diye bir ayrım yapmaksızın herkesin bir gelir güvencesine kavuşması lazım. Bu konuda da işsizlik sigortası fonunun harekete geçirilmesi önem arz ediyor" dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında CHP'li belediyelerin başlattıkları yardım kampanyalarına yasak koyan İçişleri Bakanlığı'nın tutumuna da değinen Bektaş, bu davranışın hukuki olmadığı kadar, vicdanı bir davranış da olmadığını ifade etti. AK Partili belediyelerin de bu tür kampanyalar sürdürdüğüne dikkat çeken Bektaş, şunları söyledi:

"İlimizdeki belediyeler de bu anlamda çalışmalarına devam ediyor. Çifte standarttan vazgeçilmelidir. Hal böyle iken, umarım İçişleri Bakanlığı bu yanlıştan döner, partimiz belediyelerinin salgından dolayı başlattıkları yardım kampanyalarını sürdürür. İçinde bulunduğumuz süreçte birlikte hareket etmek oldukça önemlidir. Bizler ülkemizin bu salgından kurtulmasının birlikte mücadeleyle gerçekleşeceğine inanıyoruz. Sağlıklı günlere hep birlikte ulaşmak dileğiyle, en kısa sürede ülkemiz ve dünya bu salgından kurtulur. Hepimizin normal hayatına dönmesi temennimizdir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı