Bayındır, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı

Bayındır, Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutladı

Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Beyşehir Belediye Başkanı Bayındır, çocukların geleceğin aynası olduğunu söyledi

20 Kasım 2020 - 15:30

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Çocukların gelecekteki aynamız olduğunu vurgulayan Bayındır, mesajında, sağlam yarınlar inşa etmek isteyen herkesin, çocukların bugününe sarılması gerektiğini belirtti. Bayındır, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çocuk demek; gelecek demek, çocuk demek; yaşama sevinci demektir. Mutlu, huzurlu, her türlü ihtiyaçtan uzak ve kendinden emin olarak yetiştirilmiş her bir çocuk, insanlık onur ve haysiyetine yakışır ve yaraşır bir dünyaya açılan birer kapı demektir.

Dünya devletlerinde 30 yıldır kutlanan Çocuk Hakları Günü Türk İslam medeniyetine mensup olan bizler, bundan tam bin 400 yıl önce çocuk haklarına mükellef kılındık. Çocuklarımızın bizlere Allah’ın birer emaneti ve onların aynı zamanda bizim için birer imtihan vesilesi olduğunu Yüce Allah’ın buyrukları ve Kutlu Peygamberimizin örnek aile hayatı sayesinde öğrendik. Dolayısıyla bizim için çocuk, nimetlerin en büyüğü olmakla beraber, iki cihan saadetine uzanan da bir yoldur. Bilmeliyiz ki, çocuklarımız bizim aynamızdır ve dahi geleceğe yansıyacak halimizdir.  20 Kasım vesilesiyle çocuk haklarının savunucusu olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulayarak, bu duyguyla ve düşüncelerle Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyor, tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve barış dolu bir yaşam diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Engelliler için yapılan düzenlemelere belge
Engelliler için yapılan düzenlemelere belge