Başsavcı ve KTO Başkanı’ndan Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, basının içinde bulunduğu durumu değerlendirdi

29 Temmuz 2021 - 15:07

Konya Gazeteciler Cemiyeti seçimlerinin ardından yeniden güven tazeleyen Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretler devam ediyor. Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Gazeteciler Cemiyetine nezaket ziyaretinde bulundu.

Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Başkan Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ın ziyaretinde sosyal medya mecraları ve internet haberciliğine ilişkin önümüzdeki yasa döneminde Meclis gündemine gelecek düzenleme değerlendirildi.

Yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten ve basının ülke genelindeki önemine dikkat çeken Başsavcı Ramazan Solmaz, milli duruşu ve dinamik yapısı ile Konya basının her zaman özel bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Ziyaret sonunda Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir Başsavcı Ramazan Solmaz’a gazeteci yeleği giydirdi ve Cemiyet flaması hediye etti.

SELÇUK'TAN CEMİYET'E ZİYARET

KTO Başkanı Selçuk Öztürk ve ekibi de Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile uzun süre sohbet etti.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk ve Meclis Başkanı Ahmet Arıcı, Genel Sekreter Mustafa Ödemiş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Çankırlı, Ramazan Erkuş, Fahrettin Özkul ve Ahmet Keresteci Gazeteciler Cemiyetine nezaket ziyaretinde bulundu.

Cemiyet Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Öncelikle yapılan seçimlerin ardından yeniden güven tazeleyen Sefa Özdemir ve göreve gelen tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımı tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim. İki yıla yakın bir zamandır yaşadığımız pandemi döneminde basın gerçekten çok büyük zorluklar altında görevlerine yapma gayreti içerisinde oldular. Ticaret Odası olarak bu süreçte elimizden geldiği kadar destek olmaya gayret ettik. Ancak bizlerde aynı sıkıntıyı yaşadığımız için yeterli olamadık. Normalleşme sürecinin ardından yine Konya basını için elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu söylemek istiyorum. Sıkıntılı süreci hepimiz el ele vererek atlatacağız. Bu vesile ile bir kez daha başarılar diliyor Konya da basın sektöründe hizmet veren tüm arkadaşlara selamlarımı iletiyorum” dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Özdemir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Zaten çok zor şartlar altında yayın hayatını sürdürmeye çalışan yerel basın kuruluşları pandemi döneminde tamamen bir çıkmaza girdi. Kendi çabaları ile ayakta kalma mücadelesi veren basın kuruluşlarımıza bizlerde bakanlarımızın ve milletvekillerimizin destekleri ile yardımcı olmaya gayret ettik. Ancak yaşanan sıkıntılar normalleşme süreci ile birlikte sona ermiş değil. Yerel basın olarak yaşadığımız sıkıntıların giderilmesi için gerek hükümet nezdinde gerek Konya da görev yapan sanayi odalarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarının destekleri ile bu sürece atlatacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Koronavirüste vaka sayısı 30 bine yaklaştı
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Konyaspor-Alanyaspor maçının biletleri satışa çıkıyor