"Başımız sağolsun"

"Başımız sağolsun"

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının TSK güçlerine yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısında 33 askerimiz şehit düştü. Acı olay ülke genelinde büyük üzüntüye sebep olurken, yaşanan acı mesajlarla dile getirildi

28 Şubat 2020 - 21:04

Konya Valiliği, şehadet haberi ile ilgili kamuoyunu resmi web sitesinden bilgilendirirken, "İlimiz Selçuklu İlçesi Tepekent Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Teğmen Bayram Olgun Şehit olmuştur. Şehidimizin cenaze töreni, 29 Şubat 2020 Cumartesi günü Selçuklu İlçesi Tepekent Mahallesi Karşıyaka Camiinde kılınacak öğle ve cenaze namazına müteakip Tepekent Mahallesi Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabr-ı cemil dileriz" denildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, inancımızda ve kültürümüzde en yüksek mertebe olan şehadet mertebesine ulaşan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, “Allah Mehmetçiğimiz korusun ve kahraman ordumuza daima zaferler nasip etsin. Bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş da İdlib'de verdiğimiz 33 şehitten dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, milletimize ve şehit ailelerine başsağlığı diledi. Bektaş, 33 askerimizin şehit düşmesi ve 32 askerimizin de yaralı olduğu yönündeki haberden dolayı ulus olarak derin bir üzüntü içindeyiz. Acımız büyüktür" ifadelerini kullandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, İdlib'de şehit olan askerlerimiz için yayınladığı başsağlığı mesajında, “Sözün bittiği yer. Milletçe üzüntülüyüz. Söz söylenecek an değil. Gidilecekse gidelim. Vurulacaksa vuralım. Saldırılarda şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan TSK gtçlerimize çıktıkları yolda Allah zeval vermesin" dedi.

Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir, şehit haberlerinin bir kez daha yüreğimizi yaktığını vurgulayarak, Mehmetçiklerimize rahmet, ailesi, sevenleri ve Türk halkına sabırlar diledi. Pekdemir, "33 şehit haberi ile bir kez daha göz pınarlarımız kurudu. Şehit aileleri olarak artık böyle acı haberler almak istemiyoruz” diye konuştu.

Şehit haberleriyle duydukları acıyı dile getirerek, "Acımız çok büyüktür. Gün birlik olma günüdür, vakit kenetlenme vaktidir" diyen Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin de askerlerimize saldırarak amaçlarına ulaşacaklarını sananların, kendileri için nasıl bir son hazırladıklarını göreceklerini ifade etti.

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olan askerlerimize de acil şifalar dileyerek, Türk milletine başsağlığı diledi. Yiğit, "Millet olma bilinci ve refleksi ile hareket ettiğimiz müddetçe ne Suriye’si, ne Rusya’sı ne Amerika’sı kimse ama hiç kimse bu millete diz çöktüremeyecektir" diye konuştu.

Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun ise 33 askerimizin şehadetiyle sonuçlanan alçak saldırının Türk halkını derinden üzdüğünü dile getirerek, "Eli kanlı Esedin çapulcuları tarafından yapılan hain saldırısı sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, Türk Milleti'ne ve kederli ailelerine başsağlığı, yaralı Askerlerimize acil şifalar diliyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor