Başhekimler, Sağlık Müdürüne personel sıkıntısını anlattı

Başhekimler, Sağlık Müdürüne personel sıkıntısını anlattı

İl Sağlık Müdürü ile covid kaynaklı sağlık sorunlarını konuşan Konya'daki hastane başhekimleri, personel sıkıntısı, istifalar ve sağlık personelinin motivasyon düşüklüğünü dile getirdi

08 Ağustos 2020 - 19:56

Konya’da bulunan özel hastaneler ve üniversite hastanelerinin başhekimleri, Konya İl Sağlık Müdürlüğünün başkanlığında video konferans yöntemiyle toplantı yaptı. Toplantıya Konya Tabip Odası Başkanı ve Akademi Meram Hastanesi Başhekimi Dr. Eyüp Çetin de katıldı.

Toplantıda Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç yeni algoritmayla ilgili bilgilendirme yaparken, Covid-19 ile mücadele noktasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Başhekimler de salgın döneminde karşılaştıkları problemleri dile getirme fırsatı buldu.

Toplantıya katılan Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin yaptığı açıklamada, “İl Sağlık Müdürümüze sektörde yaşanılan problemleri birinci ağızdan iletme fırsatı bulduk. İlk olarak salgın döneminde yaşadığımız personel sıkıntısı ve istifalar konusunu gündeme getirdik. Devletimizin koronalı hastalar için özel sektöre verdiği ek ödemelerde yapılan kesintilerden dolayı zor durumda olduğumuzu ifade ettik. Sağlık personelinin motivasyonun düştüğünü ve çok yorulduklarını, vatandaşların duyarsızlığından dolayı sağlık personelinde görülen isteksizliğin sürece olumsuz yansımalarını dile getirdik. İl Sağlık Müdürümüzle yaptığımız fikir alışverişinin çok faydalı olacağını düşünüyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Dr. Karaca'dan TTB'nin kapatılması yorumuna tepki
Dr. Karaca'dan TTB'nin kapatılması yorumuna tepki