Başarakavak’ta kuru fasülye festivali

Başarakavak'ta kuru fasülye festivali

08 Ekim 2019 - 11:00

Başarakavak Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Tarafından organize edilen ve bu yıl 16.sı düzenlenen Geleneksel Başarakavak Kuru Fasulye Festivali geniş katılımla yapıldı.

Başarakavak Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Tarafından organize edilen ‘Geleneksel Başarakavak Kuru Fasulye Festivali’ne Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İnançlı, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çıpan, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri, Selçuklu Muhtarlar derneği ve çok sayıda davetlinin yan ısıra Başarakavaklı vatandaş katıldı.

Geleneksel hale gelen Fasulye Yemeği Şenliği’ni yapmalarındaki amaçtan bahseden Başaralılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Killik, “Bu tarz etkinliklerin amacı kültürümüzü korumak, dostluğumuzu pekinleştirmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma sağlamak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek” dedi.

Başarakavak Mahallesi ve mahalleli için festivalin büyük bir nimet olduğunu söyleyen Başarakavaklılar ise, “İnsanlar dünya telaşından birbirini göremiyor. Bu festival sayesinde eş dost bir araya geliyor. Festivalden çok memnunuz. Devam etmesini istiyoruz” diye konuştular.

Festival öncesi davetlilere geleneksel düğün pilavıyla birlikte Başarakavak’ın simgesi olan kuru fasulyesi ikram edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler