Bakan Yardımcısı Nebati, iş dünyası ile buluştu

Bakan Yardımcısı Nebati, iş dünyası ile buluştu

Konyalı iş insanları ile buluşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati, ekonominin salgına rağmen ilk çeyrekte yüzde 7 büyüdüğünü, ikinci çeyrekte büyümenin yüzde 20'nin üzerinde olmasını ümit ettiklerini kaydetti

14 Temmuz 2021 - 20:03

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, bazı programlara katılmak üzere Konya'ya geldi.

Nebati, ilk olarak Konya Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen İş Dünyasıyla Buluşma Toplantısı'na katıldı. Konuşmasında 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminde şehit düşen Konyalı polisler Muhsin Kiremitçi ile Fırat Bulut'u rahmetle anan Nebati, Konya'nın son bir yılda pandemiye rağmen 80 milyarın üzerinde yatırım ile sanayide lider şehirler arasında yer aldığını söyledi.

Salgınla mücadele nedeniyle zorlu geçen bir sürecin ardından ekonomik yükselişin kaldığı yerden devam edeceğini belirten Nebati, "Bu dönem ilk çeyrekte yüzde 7 büyüdük. İkinci çeyrekte yüzde 20'nin üzerinde olacak inşallah. Rekorlar yılını yaşayacağız Allah'ın izniyle. Birileri sosyal medya üzerinden, birileri içerideki dışarıdaki iş birlikçileriyle ülkede karamsar bir hava yayabilir. Bunun piyasada reelde hiçbir karşılığı yok. Türkiye'de işler çok daha iyi olacak. Artık uluslararası kuruluşlar da ülkemizin büyüme beklentilerini yükseltmekte" dedi.

Konya'nın yılın ilk yarısında ihracatta yüzde 50'nin üzerinde artışı yakaladığını ifade eden Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de hedeflerinin bu yüksek orandaki artışı devam ettirmek olduğunu kaydetti. Öztürk, hedeflerinin Türkiye'nin en fazla ihracat yapan 10 şehri arasındaki yerini sağlamlaştırmak olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı