Bakan Kurum, bayramını Konya’da geçirdi

Bakan Kurum, bayramını Konya'da geçirdi

Ramazan Bayramı nedeniyle Konya'ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Konyalıların bayramını tebrik etti, çocuklara oyuncak verdi

13 Mayıs 2021 - 17:19

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ramazan Bayramı'nı memleketi Konya'da geçiriyor. Bayramın ilk gününde çeşitli programlara katılan Bakan Kurum, Vali Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve merkez ilçe belediye başkanlarıyla birlikte Kapu Camii'nde bayram namazı kıldı, Üçler Mezarlığında Konya’nın manevi mimarlarından Hacı Veyiszade Mustafa Kurucu ve Tahir Büyükkörükçü ile amcası Mehmet Ali Kurum'un kabri başında dua etti. 

Bakan Kurum, daha sonra AK Parti Konya İl Başkanlığında, video konferans yöntemiyle düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Salgın nedeniyle Ramazan Bayramı'nın buruk geçtiğini belirten Kurum, bundan sonraki bayramların, akrabaların ve dostların kapısının çalındığı, büyüklerle hasret giderildiği bir bayram olarak geçirilmesi temennisinde bulundu.

İsrail'in Kudüs'e yaptığı saldırıyı kınayan Kurum, Türkiye ailesi olarak her zaman ve her şart altında, Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı koruyan Filistinlilerin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Kurum, "İnanıyoruz ki İsrail'e karşı direnen kardeşlerimiz Allah'ın izniyle galip gelecektir. Babasının yanında, yüzlerce kurşunla şehit edilen Muhammed Durralar, İsrail tarafından gözaltına alındığında dahi gülümseyen Meryemler kazanacaktır. Tarih, füzelere karşı sapanlarla, top mermilerine karşı taşlarla mücadele eden kahramanları hayırla anarken, İsrail'i bir utanç tablosu olarak hatırlayacaktır. Bu zulmü işleyenler; evladı öldürülen, şehit edilen annelerin gözyaşlarında boğulacaktır" dedi.

Konya programında şehit aileleri ve gazileri de ziyaret ettiğini belirten Bakan Kurum, "Mehmetçiklerimiz, emniyet güçlerimiz tıpkı Aksa'nın yiğitleri gibi zalimlerin kukla örgütlerine geçit vermeyen kahramanlarımızdır. Bugün Filistin'de İsrail’in şehit ettiği Muhammed Durra ile küresel güçlerin kuklası PKK'nın şehit ettiği Eren Bülbül aynı davanın birer neferiydi. Aynı düşmana karşı mücadele eden, aynı hasma karşı duran yiğitlerimizdi. Türkiye'nin Aksa nöbeti aralıksız devam edecek. Türkiye her zaman Filistin'in haklı davasının yanında dik duruşunu sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Konya'da kentsel dönüşümden sosyal konutlara, millet bahçelerinden çevre yatırımlarına, sokak sağlıklaştırma projelerinden tarihi meydanları yenilemeye, yeni sanayi alanları kazandırmaya kadar birçok alanda yeni hizmetler vermeye devam ettiklerini dile getiren Kurum, Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile birlikte kan bağışında da bulundu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ALİ YILMAZ
    2 hafta önce
    SYIN BAKAN KONYAYI İHYA ET DÖNEMİNDE METRO VE ÇEVREYOLU PROJELERİNİ TAMAMLA TARIHE GEÇ KONYALINI GÖNLÜNDE TAHT KUR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek