Atanamayan öğretmenler sorunlarını Eğitim-İş’te dile getirdi

Atanamayan öğretmenler sorunlarını Eğitim-İş'te dile getirdi

Atanamayan öğretmenlerle bir araya gelen Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Yiğit, her zaman atanamayan öğretmenlerin yanında olacaklarını söyledi

09 Mart 2021 - 13:50

Atanamayan öğretmenler Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Öğretmen açığı 138 bin iken, 20 bin kadro açıklanmasını eleştiren atanamayan öğretmenler, "83 bin ücretli öğretmen var, bunun yanında 37 bin eğitim fakültesi mezunu öğretmen var. Burada bizim gibi atanamayan öğretmenlere haksızlık yapılıyor. Bakanlık atama yapmak yerine sözleşmeli öğretmenlerle süreci geçiştirmeye çalışıyor. Bakanlığın bu sayıyı en az 60 bin olarak güncellemesi gerekmektedir’’ dedi.

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, her zaman atanamayan öğretmenlerin yanlarında olacaklarını vurgulayarak, AKP hükümetinin yanlış ve hatalı eğitim politikalarının ceremesini öğrenci ve öğretmenlerin çektiğini söyledi.

Yiğit, "Bugün bizleri ziyaret eden ve yıllardır atama bekleyen öğretmen arkadaşlarımızın suçu nedir? Üniversitelerinden mezun olmak mı yoksa AKP hükümetlerinin zamanına denk gelmelerimi? Her şehire bir üniversite diyerek yola çıkılan 20 yıllık eğitim politikası, her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kural yok noktasına gelerek iflas etmiştir. Umarım MEB en kısa sürede 20 bin olan atama sayısını en az 60 bin olarak günceller. Eğitim-İş olarak, atanamayan öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti