Ata: 40 bin öğretmen ataması bekliyoruz

Ata: 40 bin öğretmen ataması bekliyoruz

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Ata, yapılan 20 bin öğretmen atamasının yetersiz kaldığını, Şubat ayında 40 bin atamanın yapılmasının zorunlu olduğunu kaydetti

13 Ocak 2020 - 15:40 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 15:53

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, Şubat ayında ek olarak 40 bin öğretmen ataması daha beklediklerini söyledi.

Öğretmen atamalarının yetersizliğine dikkat çeken Ata, “Türk Eğitim Sendikamızın yaptığı ücretli öğretmen araştırmasında 81 ilde 81 bin ücretli öğretmen çalıştırıldığını, 69 ilde de 103 bin 550 öğretmen ihtiyacı olduğunu tespit etti. Şayet norm kadro açığında 12 ilden daha veri gelse idi, öğretmen açığının çok daha fazla olduğunu görecektik. Bir yanda 100 binin üzerinde öğretmen açığı, 81 bin ücretli öğretmen görevlendirmesi, diğer yanda Şubat ayında yapılacak sadece 20 bin atama. Bu, kabul edilemez bir durumdur. Bu noktada Türk Eğitim-Sen olarak 20 bin atamanın yanında Şubat ayında ek 40 bin atama daha talep ediyoruz" dedi.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu çok iyi anladıklarını ancak eğitimde tasarruf yapılamayacağını vurgulayan Ata, “Çünkü eğitim, işlevi itibari ile ülkemizin geleceğini tayin eden bir süreçtir. Hele ki öğretmen atamasından asla tasarruf yapılamaz! Büyük binalar yapabilirsiniz, bu binaları en son teknoloji ile donatabilirsiniz ancak öğretmeniniz yok ise, yapılan tüm yatırımlarınız heba olur" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasta sayısı en fazla artan iller arasında yine üçüncüyüz
Hasta sayısı en fazla artan iller arasında yine üçüncüyüz
Kırım'da 380 yıllık camide ezan sesi yankılanacak
Kırım'da 380 yıllık camide ezan sesi yankılanacak