Aşure geleneği buluşturdu

Aşure geleneği buluşturdu

16 Eylül 2019 - 12:32

Yunak İlçesi Beşışıklılar Mahallesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Aşure Dağıtım programı yüzlerce yöre halkını ve vatandaşları bir araya getirdi.

Beşışıklılar Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen etkinliklerin bir halkası olan ve Yazır Mahallesinde dernek binası önünde düzenlenen Aşure Dağıtım programı nedeniyle bir açıklama yapan dernek başkanı Yusuf Ateş, amaçlarının birlik ve beraberlik içerisinde olmak ve geleneklerin devam etmesine vesile olmak olduğu söyledi.

Dernek binası önünde düzenlenen etkinlikte yüzlerce vatandaşa kendi elleri ile aşure ikram ettiklerini ifade eden Ateş, “Bizlere has olan güzel geleneklerimizi ayakta tutmak için dernek olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Onlarca çeşit gıda maddesinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan aşure nasıl bir birlik ve beraberlik mesajı veriyorsa bizlerde bu güzel geleneğimiz devam ettirerek bir araya gelmeliyiz. Beş ışıklılar Derneği olarak bu yıl da bu güzel hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu konuda yardımcı olan tüm gençlerimize, bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Dernek olarak bu ve buna benzer etkinliklerimiz daha geniş kitlelere ulaşmak arzusu ile devam edecek. Önümüzdeki yaz ayında da yine binlerce hemşerimizin bir araya gelmesine vesile olacak olan dayanışma yemeğimiz bir kez daha düzenlenecek. Ben bir kez daha tüm Yönetim Kurulu Üyelerimiz adına Aşure Günümüzün hayırlara vesile olmasını temenni eder tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayındır, Beyşehir'in doğalgazı için tarih verdi
Bayındır, Beyşehir'in doğalgazı için tarih verdi
Hastalık Konya'da pik yaptı
Hastalık Konya'da pik yaptı